Yıldızname Baktır

Fal baktırabilmek için üye olmanız gereklidir. BURAYA tıklayarak kolayca üye olabilirsiniz.

Aşağıdaki bilgileri girdikten sonra bir adet yıldız seçerek "Gönder" butonuna basınız.


Doğum Tarihiniz

1 Adet Yıldız seçiniz.Yıldızınız seçildi.

ÖNEMLİ : Ad ve Anne Adı' nın ebced hesabı, yorumcularımıza vakit kazandırmak maksadıyla bilgisayar tarafından hesaplanıp kendilerine direkt matematiksel değerler iletilmektedir. Bu yüzden doğru yazdığınızdan emin olunuz. Örneğin "AYŞE" isminin harflerinin toplamı 16' dır. Ancak yanlışlıkla "ATŞE" yazarsanız bu sonuç değişecektir. Teşekkür ederiz.


Yıldızname nedir? Nasıl Bakılır?


Yıldızname nedir?

Yıldızname doğduğunuz sırada yıldızların oluşturduğu konuma bakarak hayatınız hakkında bilgi almanıza yarayan bir ilimdir. Kişinin doğum günü, saati ve adı gibi kişisel bilgileri kullanılarak yapılan ebced hesabı ile yapılan bir yorum şeklidir. Doğumdan ölüme kadar kişinin hayatına yön verecek olayları öğrenmeyi sağlar.


Yıldızname bir fal değildir. Falla karıştırılmamalıdır. Çok daha kesin bilgiler içerir ve bir ilimdir. Bu nedenle de herkes Yıldızname bakamaz. Bakmak için ciddi bir uğraş gerekir. Falla karıştırılıp eğlence olarak görülmemelidir. Kişiye hayatında olacak olumsuz ve olumlu olayları söyler. Böylece olumsuz durumlara karşı önlem almayı sağlar.


Yıldızname Osmanlı döneminde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktaydı. En parlak dönemi de bu dönem olmuştur. Çıkışı çok eskilere dayanır. Günümüzde de oldukça değer gören bir ilimdir. Ancak gerçek Yıldızname bakımı yapan kişiyi bulmak çok önemlidir. Her Yıldızname bakıyorum diyen kişi Yıldızname ilminde uzman değildir. Fal ile çok sık karıştırılsa bile fal gibi herhangi bir araca (fincan, su, kart vs) ihtiyaç duyulmadan bakım yapılır.


Hastalıklara çözüm yolu bulmak için de Yıldızname baktırılır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken Yıldızname’nin bir tedavi şekli olmadığını anlamaktır. Yıldızname size yol gösterir. O yoldan gidip gitmemek size kalmıştır. Bu hastalıklar fiziksel olabildiği gibi ruhsal da olabilir. Büyü, cin çarpması, nazar gibi konularda da bilgi verir. Ancak bunları öğrendikten sonra gerekli tedaviye giden yolu belirlemek mümkündür.


Nasıl Bakılır?

Doğum tarihini ya da anne adı ile kendi adınızın ebced hesabı ile toplanarak çıkan sonucun 12’ye bölünür. Çıkan sonuç sizin burcunuzu ya da sizi temsil eden burcu verir. 3 çeşit ebced hesabı vardır. Burada küçük ebced hesabından burcunuzu nasıl bulacağınızı hesaplamayı anlatacağız.


Ebced hesabı Arapça yapılan bir hesap çeşididir. Türkçede harflerin karşılığı şöyledir.
A=1, B=2, C=3, Ç=3, D=4, E=5, F=8, G=8, Ğ=4, H=8, I=10, İ=10, J=3, K=4, L=6, M=4, N=2, O=7, Ö=7, P=2, R=8, S=0, Ş=0, T=4, U=7, Ü=7, V=6, Y=10, Z=7


Toplama ve bölme işlemi sonucunda kaç kalırsa aşağıdan o numaralı burca bakabilirsiniz.
1- Koç Burcu
2- Boğa Burcu
3- İkizler Burcu
4- Yengeç Burcu
5- Aslan Burcu
6- Başak Burcu
7- Terazi Burcu
8- Akrep Burcu
9- Yay Burcu
10- Oğlak Burcu
11- Kova Burcu
12- Balık BurcuİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR