Sıkça Sorulan Sorular
Soru :Üye olmak istiyorum ama aktivasyon mailini alamadım?
Cevap :Gönderdiğimiz aktivasyon linkini içeren mail, bazı mail servislerinde gereksiz/spam/istenmeyen klasörlerine düşebilmektedir. Eğer gelen kutunuzda bulamadıysanız lütfen yukarıdaki alanları da kontrol ediniz. Eğer aktivasyon maili gereksiz ya da spam kutunuza da gelmediyse lütfen faldiyaridestek@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.

Soru :Günde kaç kere fal baktırabilirim?
Cevap :Her üyemizin, yıldızname falı için 1, diğer fallar için günlük 2 adet fal baktırma limiti vardır. Bundan daha fazla fal baktırmak için faldiyarı puanı kullanabilirsiniz. FDKredisi ile bakılan fallarda ise günlük limit yoktur. Faldiyarı puanı hakkında detaylı bilgi için TIKLAYIN

Soru :Gönderdiğim fincan fotoğrafı reddedildi?
Cevap :Fotoğraflarınız telvedeki şekillerin anlaşılması mümkün olmayan durumlarda kabul edilmez. Bunlar; çok uzaktan çekilmesi, çok karanlık olması ya da fincanın tamamının görünmüyor olması gibi durumlar olabilir. Diğer bir sebep ise aynı fincanı daha önce fal bakılması için göndermiş olmanızdır. Bu durumda da fotoğraflarınız reddedilir. Siz aynı fincanı bir başka yorumcunun yorumlaması için gönderiyor olsanız da yorumcularımızın zaten aşırı yoğun olmasından dolayı bunu maalesef kabul edemiyoruz. Üçüncü bir sebep ise fincan fotoğrafı dışında bir fotoğraf gönderilmesidir.
Aşağıda kurallara uygun fotoğraf çekimine bir örnek görebilirsiniz.


Soru :İstemediğim kişilerden mesaj alıyorum, bunu nasıl engellerim?
Cevap :Bunun için profil ayarlarınızdan mesaj izinlerini hiç kimse ya da sadece arkadaşlar yapabilir ya da mesaj gönderen kişiyi engelleyebilirsiniz.

Soru :Fotoğraf gönderme işlemi çok uzun sürüyor, bu konuda bir düzenleme yapamaz mısınız?
Cevap :Bu konuda bir şey yapabilmek mümkün değildir. İşlemin yavaş olması kullanıcının internet bağlantısı ile ve gönderdiği fotoğrafların boyutu ile alakalıdır. Fotoğraf boyutu ne kadar büyükse işlem o kadar uzun sürer.

Soru :Eski fal sonuçlarımı göremiyorum?
Cevap :Her fal için yalnızca bakılan son iki sonucu görebilirsiniz. Bunun sebebi her gün binlerce fal bakılması ve bakılan bütün falları saklamak için gerekli alt yapının çok maliyetli olmasıdır.

Soru :Falımı gönderdim ama ulaştı mı bilmiyorum?
Cevap:Eğer fal sonuçlarım sayfanıza girdiğinizde "1 yorumlanıyor" ifadesini görüyorsanız isteğiniz bize ulaşmış ve gerekli işlemler yapılıyor demektir.

Soru :Ödeme yaptım fakat falı gönderemeden uygulama kapandı, ne yapmalıyım?
Cevap:Uygulama içi satın alma işlemi gerçekleştiğinde google play tarafından size bir bilgilendirme maili gönderilir. Bu mailde GPA.XXXX şeklinde başlayan bir sipariş numarası mevcuttur. İletişim kanallarımızdan herhangi biri ile bize bu sipariş numarasını ve rumuzunuzu iletirseniz profilinize ödemeniz kadar kredi yüklenir ve tekrar ücret ödemeden falınızı gönderebilirsiniz.

Soru :Fal sonucum ne zaman gelir?
Cevap :Bütün üyelerimizin fal sonuçlarını en geç 20 dakikada ulaştırmak hedefimizdir. Ancak yoğunluğa göre bu süre değişebilmektedir.

Soru :Fincan fotoğrafı haricinde bir fotoğraf gönderdiğim halde fal yorumu aldım, fallara gerçek kişiler bakmıyor mu?
Cevap :faldiyari.com daki fallar, sitemizi açtığımız günden bugüne kadar (18 Nisan 2016) şurada açıkladığımız şekilde yorumcularımız tarafından bakılmakta idi. Üye sayısının ve buna bağlı olarak günlük bakılan ücretsiz fal sayısının çok artmasından dolayı artık yorumcularımızın ücretsiz fallara tek tek bakma imkanı kalmamıştır. Ve maalesef daha fazla yorumcunun maliyetini de karşılayabilecek durumda değiliz. Bunun üzerine geliştirdiğimiz bir yazılım yardımı ile üyelerin gönderdiği fotoğraflar taranıp analiz edilerek, yazılımın belirlediği şekiller bir yapay zeka tarafından yorumcuların bugüne kadar baktığı fallar ile eşleştirilerek yorumlanmaktadır. Ancak bu yazılım oldukça gelişmiş olsa da, insan gözü kadar ayırt edici bir yeteneğe sahip değildir. Ayrıca bu yapay zeka, fotoğrafta kendisine daha önceden bildirilmiş şekilleri arar. Dolayısıyla yazılımımız, gönderilen herhangi bir fotoğrafta da kendisine anlamlı gelen şekiller bulabilmekte ve fincan fotoğrafı dışında bir fotoğrafa da yorum gönderebilmektedir.

Soru :Bazı başlıklara yorum yapmak istiyorum ama yorumumu yazacağım yer yok?
Cevap :Bir başlığın altında yorum kutusunu göremiyorsanız başlığı açan üye tarafından engellenmişsiniz demektir.

Soru :Yorumum/paylaşımım yönetim tarafından silindi, ama ben haklıydım, bana haksızlık yapıldı?
Cevap :Paylaşım ya da yorumlarınızda kimin haklı kimin haksız olduğu işlem yapılması için bir kriter değildir. Zira bu konular görecelidir, herkes farklı düşünebilir ve tüm düşüncelere mesafemiz eşittir. Yönetimin ilgili içerik hakkında işlem yapma kriteri yaptığınız yorumun ya da paylaşımın içeriği kurallarımıza aykırı mı değil mi şeklindedir.
Forumda yüzlerce insan fikir uyuşmazlığı yaşıyor. bizim şu fikir doğru, x üye haksız, diğeri haklı gibi bir yaklaşımımız olamaz. Kişi kendi fikrini savunurken kurallarımıza uygun olmayan şeyler yazarsa o yorum silinir.
Örneğin; "en güzel renk kırmızıdır." şeklinde yapılan bir paylaşıma "hayır bence en güzel renk mavidir" şeklinde yorum yapılrsa o yorum şikayet edilse dahi silinmez. Ama "hayır en güzel renk mavidir, sen bence gerizekalısın" şeklinde bir yorum yapılırsa o yorum silinir çünkü kurallarımıza aykırıdır.

Soru :Bir yetkili ile görüşmek istiyorum, bu mümkün müdür?
Cevap :Elbette mümkündür. Bunun için faldiyari@gmail.com adresine e-posta gönderebilir, facebook sayfamızdan özel mesaj gönderebilir ya da site içindeki faldiyari ve moderator rumuzlu yetkililerimize yine özel mesaj gönderebilirsiniz.