Kullanım Koşulları
Son güncelleme : 09.05.2020
İş bu Kullanım Şartları, faldiyari.com internet sitesi ve uygulaması ile tüm özel ve tüzel kişi ve kurumlar arasındaki kullanım şartlarını içermektedir.

faldiyari.com, eğlence amaçlı bir platformdur. Üyeler arası mesajlaşma ve gelen fal sonuçlarından yola çıkılarak uğranılabilecek maddi ya da manevi zararlardan sitemiz sorumlu değildir. (Örneğin mesaj yolu ile maddi isteklerde bulunulması, özel bilgilerin talep edilmesi vb.)

faldiyari.com daki fallar, sitemizi açtığımız günden bugüne kadar (18 Nisan 2016) şurada açıkladığımız şekilde yorumcularımız tarafından bakılmakta idi. Üye sayısının ve buna bağlı olarak günlük bakılan ücretsiz fal sayısının çok artmasından dolayı artık yorumcularımızın ücretsiz fallara tek tek bakma imkanı kalmamıştır. Bunun üzerine geliştirdiğimiz bir yazılım yardımı ile üyelerin gönderdiği fotoğraflar taranıp analiz edilerek yazılımın belirlediği şekiller bir yapay zeka tarafından yorumcuların bugüne kadar baktığı fallar ile eşleştirilerek yorumlanmaktadır. Ayrıca bu yapay zeka, fotoğrafta kendisine daha önceden bildirilmiş şekilleri arar. Eğer gönderilen fotoğrafta uygun hiç bir şekil bulamazsa sizin için arşivimizdeki hazır fincan fotoğraflarından seçim yaparak falınızı ona göre yorumlar. Ayrıca aynı cümleler ile farklı fallarda karşılaşma ihtimaliniz de bulunmaktadır. Bu yorumlar, yorumcunun veya yorumcuların hayal gücü ile üretilmiş olup gerçeği yansıtmaz, doğruluk içermez ve gelecekten haber vermez. Yazılımın, yorumcuların bugüne kadar bakmış olduğu fallardan seçip hazırlayarak sunduğu içerik yanlış anlamalar oluşturabileceğinden çocuklar ve zihinsel yeterliliği olmayanlar için sakıncalı olabilir.

faldiyari.com, "Soru-Cevap(Forum) Bölümü" vasıtasıyla üyelerine yardımlaşabilecekleri ve fikir alışverişinde bulunabilecekleri bir imkan sağlamaktadır. Yazılan yorum ve açılan başlıkların sorumluluğu kullanıcıya aittir. faldiyari.com, yasal mercilerin talep etmeleri hali hariç kullanıcı bilgilerini gizli tutacağını taahhüt eder. Hukuki yaptırım gerektiren durumlarda yasal mercilerin talebi halinde kullanıcı bilgileri ilgili mercilerle paylaşılacaktır.

Kullanıcılar faldiyari.com sitesinde ve uygulamasında yayımladığı, paylaştığı içeriklerden 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza kanununda yer alan ve aşağıda sıralanmış hükümler çerçevesinde sorumludur:

* İntihara Yönlendirme: Başkasını intihara azmettirmek, teşvik etmek, başkasının intihar kararını kuvvetlendirmek suçtur ve kabul edilemez.
* Çocukların Cinsel İstismarı: On beş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış; diğer çocuklara karşı sadece cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir nedene dayalı olarak gerçekleştirilen cinsel davranışlar suçtur ve kabul edilemez.
* Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanılmasını Kolaylaştırma: Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırmak amacıyla özel yer, donanım veya malzeme sağlayan, kullanma yöntemleri konusunda başkalarına bilgi vermek suçtur ve kabul edilemez.
* Sağlık için Tehlikeli Madde Temini: Sağlık için tehlike oluşturabilecek maddeleri çocuklara, akıl hastalarına veya uçucu madde kullananlara vermek suçtur ve kabul edilemez.
* Müstehcenlik: Müstehcen görüntülerin, yazı veya sözlerin, içeriğin yayımlanması, paylaşılması suçtur ve kabul edilemez.
* Fuhuş: Bir çocuğu, bir kimseyi fuhuşa teşvik etmek, bunun yolunu kolaylaştırmak, aracılık etmek suçtur ve kabul edilemez.
* Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlama: Çocukların, kişilerin kumar oynaması için yer ve imkân sağlamak suçtur ve kabul edilemez.
* Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar: Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret etmek veya sövmek suçtur ve kabul edilemez.

Sitedeki her türlü içerik kişisel kullanım içindir. Ticari amaçlar için kullanılması, alıntı yapılması yasaktır. Bunun yanında "Faydalı Bilgiler Köşesi" ve "İlginizi Çekebilir Bölümü"nde yayınlanmakta olan bilgiler, faldiyari.com tarafından oluşturulan özgün içeriklerdir. Kaynak gösterilmeden paylaşılması / yayınlanması halinde gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

Sitede yer alan bilgilerden hareketle doğabilecek maddi, manevi zararlar ya da sağlık sorunları ile ilgili faldiyari.com sorumluluk kabul etmemektedir. Bu bilgilerin doktor kontrolü dışında uygulanması sakıncalı olabilir.

faldiyari.com uygunsuz içerik gönderen, küfür, hakaret, saldırı, aşırı cinsellik vb. yorumlarda bulunan üyelerin üyeliğini iptal etme ve siteye erişimini engelleme hakkını saklı tutar.

Sitedeki içerikler ve diğer uygulamalar 18 yaşından küçükler için sakıncalı olabilir. Bunun için internette arama yaparak 'aile filtre'si gibi programlar bulabilir ve çocuklarınızın faldiyari.com' a girmelerini engelleyebilirsiniz.

faldiyari.com, site içinde kullanıma sunulan özellikleri kaldırma, değiştirme, yenilerini ekleme, kullanım şartı koyma gibi haklarını saklı tutar.

Site yönetiminin kullanım koşullarını değiştirme ve güncelleme hakkı saklıdır. Zaman zaman kontrol etmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Üye olan ya da olmayan tüm kullanıcılar bu koşulları kabul etmiş sayılır.