Çin Burcu Hesapla

Çin burcunuzu ve özelliklerini öğrenmek için doğum tarihinizi girdikten sonra HESAPLA butonuna basınız.
(24 Ocak 1936 ile 24 Ocak 2020 arasını hesaplar)


Çin Burçları ve Özellikleri


 • Fare Yılı
  Bu tarihte doğduysanız cazibe sizin en büyük özelliğinizdir. Oldukça uyumlu, yaratıcı, kıvrak zekâlı, sosyal ve zeki olurlar. Dışa dönük ve sosyal olması aslında içinde var olan şeytani tarafı gizler....(devamı)

 • Öküz Yılı
  Güvenilirlik ve dürüstlük bu burcun insanının en belirgin özelliğidir. Liderlik özellikleri fazla olduğundan çok yöneticilik işini çok iyi yaparlar. Bir o kadar heyecanlı olmaları işlerinde yüksek mak...(devamı)

 • Kaplan Yılı
  Kaplanlar satış, insan kaynakları ve askeri kariyerlerde çok başarılıdırlar. Yarışmayı severler ama yoları üzerinde düşman oluşturmamaya dikkat ederler. Başkalarından çok kolay etkilenmezler, otoriter...(devamı)

 • Tavşan Yılı
  Arkadaşlarıyla ve bir toplum içinde oldukları sürece tavşanlar çok mutludurlar. Uysal ve yabancılara kapalıdırlar. Tartışmaktan hoşlanmazlar; sakin, barışçıl bir yaşam tarzları vardır. Tavşan çok dikk...(devamı)

 • Ejderha Yılı
  Çin burçlarının arasında en dikkat çeken burç ejderha burcudur. Doğuştan liderlik özellikleri ile donatılmışlardır. İdealisttirler. Amaçlarına ulaşmak için çok çalışırlar. Mükemmeliyetçilik huyları b...(devamı)

 • Yılan Yılı
  Yılan yılında doğanlar başarıyı kendi çabalarıyla elde ederler. Oturmuş bir karaktere sahip olurlar. Üzerine dikkatleri toplamak istemez, etrafın ilgisini çekmek onun için hiç önemli değildir. Zaman y...(devamı)

 • At Yılı
  Kişilikleri çok değişkendir. Bir gün iyiyken ertesi gün kötü olabilirler. At yılında doğanların devrimci ya da tiran olacağı düşünülür. İşlerini hakkını vererek yaparlar. Bu nedenle yükselip iyi mevki...(devamı)

 • Keçi(Koyun) Yılı
  Yin’e en fazla sahip olan burçtur. Kadın cinsiyeti karakterli bir yıl olduğuna inanılır. Son derece doğaldırlar. Ancak bu doğallıkları aynı zamanda son derece büyük bir çekicilik içerir. Seçkin çevrel...(devamı)

 • Maymun Yılı
  Kelime oyunları yapmayı çok severler. Onlarla zaman geçirmek ve sohbet etmek çok keyiflidir. En sıkıcı olayları ve konuları bile eğlenceli hale getirirler. Kıvrak zekaları onların çok yaratıcı olmalar...(devamı)

 • Horoz Yılı
  Maymunun karşıt burcudur. Yin’i en yoğun temsil eden burçtur. Agresif, sabırsız ve kaba olarak değerlendirilirler. Ancak bu doğru değildir. Sadece dışarıya kendilerinin iyi bir insan olduğunu gösterme...(devamı)

 • Köpek Yılı
  Sadakat bu burcun insanı için çok önemlidir. Karşılarında dürüstlüğünden ve içtenliğinden şüphe ettikleri bir insan varsa o kişiden mümkün olduğu kadar uzak dururlar. Yardımseverdirler. Başkalarına y...(devamı)

 • Domuz Yılı
  Domuz burcu tamamlayıcılığı simgeler. Tutkulu değillerdir. Bu nedenle işlerinde çok yükselmezler ama bu durum domuz burcunu hiç rahatsız etmez. Olduğu haliyle mutludur. Emeklilik planları yaparak iş h...(devamı)

Çin Astrolojisi


Latin astrolojisi gibi Çin astrolojisi de burçları 12 değişik başlık altında inceler. Kişinin burcunu bulabilmek için doğum tarihini kullanır. Zodyak Çemberinden farklı olarak Çin astrolojisi bir hayvanlar halkasıdır. Yıldızlarla ve gezegenlerin konumlarıyla pek alakası yoktur. Çin astrolojisinde bu tahminleri yapmak için felsefeye, takvime ve doğanın ritmi içinde hayvanların hareketlerine bakılır.


Çin astrolojisinde burçlar yıllıktır. Bir yıl bir burca ayrılmıştır. Latin astrolojisindeki gibi her ay için farklı burç yoktur. Bunun yerine her yıl için bir burç belirlenir. Hangi burç olduğunuzu bulmak için doğum tarihinizi bilmeniz yeterlidir. Doğum haritası oluşturulmaz, ya da gök cisimlerinin konumuna bakılmaz.


Çin astrolojisinde hayvan sembolleri şunlardır: fare, öküz, kaplan, tavşan, ejderha, yılan, at, keçi, maymun, horoz, köpek, domuz. Bu burçların sırası her zaman aynıdır. 12 yıl boyunca birbirlerini izlerler. Kayıtlı Çin tarihi boyunca sıralama asla değişmemiştir ve 12 yılda bir kendini tekrar etmiştir. Çin astrolojisi 4000 yıldır kullanılan bir astroloji çeşididir.


Çin astrolojisi oluşturulurken ying & yang, beş element ve Çin takvimi dikkate alınmıştır.