Yay Burcu
  •  Yay Burcu
    22 Kasım-21 Aralık
Genel Özellikler

Yay hayatı en çok seven ve onu güzellikleriyle dolu dolu yaşamaya en çok uğraşan burçtur. Aslında fazla uğraşmasına da gerek yoktur. Onun doğal hali zaten iyimser, canlı, atılgan ve zekidir. Bu özellikleriyle zaten hayatın tadını en iyi çıkaran burç olur. Yay burçları hayatta bir iz bırakmaya çalışırlar. Orta karar bir hayat ve geleneksek düşünüş biçimi onlar için korkutucudur. O düşüncelerini keşfedebilmek ve geliştirebilmek için özgür bir ortama ihtiyaç duyar. Cesaretini kanıtlayabileceği her fırsatı değerlendiren yay burcu ancak kendilerine faydalı olacağını düşündükleri kişilerle ilişki kurarlar. Her zaman çok sempatik değildir. Başkalarının başarılarıyla övünmeyi sever. Bazen çokbilmişlik tasladığını da görebilirsiniz.

Yay burcu insanının bir dakikası bir dakikasını tutmayabilir. Çok değişkendir. Yeni yerler gezmek, keşifler yapmak onun için en büyük hobidir. Bir kere gittiği yerlere bir daha gitmeyi istemez. Ona keşfedilecek yeni yerler vermeniz gerekir. Yayın kendine güveni çevresini de etkiler. Ara sıra arkadaşlarını kırsa bile yay burcu bunu öyle bir şekilde yapar ki çevresindeki insanları küstürmez. Yayı bir konuda yanlış düşündüğünü ikna etmeye çalışmayın. Ne yapacak edecek kendini haklı çıkaracaktır. Çünkü en iyi amaçlara sadece kendisinin sahip olduğunu düşünür. Bir Yay ile geçinmek oldukça zordur. Ama onlar hayata farklılık ve neşe katan burçtur.

Yayın gençlik dönemleri asidir. Ailesi açısından bakıldığında zor bir ergenlik dönemi geçirir. Yeni şeyler denemeye bayılır. Bu nedenle de yanlış arkadaşlıklar Yay burcunu istenmeyen yollara sürükleyebilir. Ancak yay burcu hareketlerinin bazı sonuçları olacağını bilerek harekete geçer. Bu nedenle de sonuçlara katlanmayı göze almıştır. Güçlü bir sorumluluk duygusu vardır. Sorumluluklarını yerine getirme konusunda elinden geleni yapar. Eğer sınavdan çalışmadığı için düşük not almışsa asla öğretmenine gidip not yükseltmesini istemez. Bunu yapamayacak kadar gururludur.

Yetişkinliğe ulaşması zaman alır. Rahat bir insandır. Çevresini konforlu bir şekilde dayayıp döşemeyi sever. Çevresindeki insanlar tarafından sevilen bir insan olacaktır. Değişime çok fazla inanır. Gerekirse bütün kuralları yok sayar ve davranışlarını ona göre şekillendirir. Yay burcu insanları materyalist yapıda insanlardır. Ancak haklarında yapılan her tülü suçlamayı reddedeceklerdir. Haksız bile olsa ileri görüşlü, namuslu ve hoşgörülü olduğunu iddia edecektir. Namus anlayışı daha iyiye götürme anlayışıdır ve bunu gerçekten de yapmaya çalışır. Ancak bu yönünü ancak kendisiyle aynı düşünen insanlarla paylaşır.

Yay burcu insanları üçe ayırır. İyi insanlar vardır. Kendisine her türlü yardımı ederler ve her sözünü dinlerler. Kötü insanlar vardır. Kendinden farklı düşünen herkes kötü insan grubuna girebilir. Onların ayrıca aptal olduklarını düşünür. Bir de belli bir düşüncesi olmayan insanlar vardır. Bu insanlardan beklentisi ise ilk gruba katılmaları yönündedir.

Duyguları ve özel yaşamını iş hayatına karıştırmadığı sürece iş hayatında başarılı olur. Ancak bu ikisini birbirine karıştırırsa işler sarpa sarmaya başlayacaktır. Aynı anda bir çok konuyla ilgilenmeye çalışan Yay burcu eğer dikkatli olmazsa zor günler geçirir. Herkesin korktuğu işleri yapmaktan çekinmez. Çünkü ona meydan okuyan işleri hayat sınavı olarak görür. İnsanlara yardımcı olmayı sever. Onlara kendi ayakları üstünde durmaları için yardımcı olur. Toplantı ve gezileri organize etmekte üstüne yoktur. Yay burçları yalnızlıktan çok korkar. Boş kaldıklarında bunalıma girerler. Muhakkat bir şeylerle meşgul olmaları gerekmektedir. İdealleri vardır. Ve o idealler için savaşmaktan asla çekinmezler. Adalet için savaşırlar. Bütün güçleriyle başkalarının mutluluğu için çalışabilirler.

İdealine ulaşmasına engel olmaya çalışanlara ya da onunla aynı ideali paylaşmayanlara karşı sevimsiz bir insan olabilir.

Yay Burcu Kadını

Yay burcu kadını kültürlü ve alımlı yapısıyla dikkat çeker. Espritüeldir ve çok akıllıdır. Ona kelime oyunları yaparken dikkat edin. Size beklediğinizden çok daha zekice cevaplar verecektir. Ancak bütün bunlara rağmen hassas ve kırılgandır. Yine de kendini kıranları kısa süre içinde affeder. Kin tutmayı beceremez. Kavrama yeteneği yüksektir. Birden fazla konuya ilgi duyar. Bir çok şeyi öğrenme açlığı çeker. Bu konuların hepsiyle ilgili de yeterli bilgiye öyle ya da böyle ulaşır.

Yay burcu kadını da erkeği gibi çabuk sıkılan bir yapıya sahiptir. Huzursuzluktan hoşlanmaz. Eğer bir yerde tartışma çıkacağını anlarsa ortamdan hızla uzaklaşır. Enerjik ve neşeli yapısı arkadaş ortamlarının aranılan ismi olmasına sebep olmuştur. Dostlarına çok önem verir ve onlar için yapmayacağı fedakarlık yoktur. Eğlenmeye ve gezmeye meraklıdır. Seyahat etmeyi çok sever. Yeni yerler görmeyi, yeni insanlar tanımayı, yeni yemekler tatmayı sever. Kısacası yeni olan ve keşfedilmemiş olan her şey ilgisini çeker.

Maddi olarak güçlü olmak ister. Para onun için sadece araçtır. Cömert hatta savurgandır. Parayı biriktirmek için değil gezip eğlenmek için kullanır.

Karşı cinsle olan ilişkilerinde arkadaşlık ve dostluk her şeyden önce gelir. Özgürlüğüne düşkündür. Emir almaktan ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Bu sebeple evlilik Yay kadınını korkutur. İlişkisinde kendini kısıtlanmış hissetmezse evlenebilir ve sadık, eğlenceli bir partner olur. İlgiden ve komplimanlardan keyif alır. Aşkı ve arkadaşlığı birbirine karıştırdığı zamanlar çoktur. Çünkü karşı tarafta öncelikle güven ve dostluk arar. Beğendiği kişi ile sohbet edebilmek onun için çok önemlidir. Konuşamadığı bir kişi ile ilişkiye başlamaz. Evlendiği zaman keyifli bir partner olur. Çocuklara düşkündür. Kendi çocuklarıyla da dostluğa dayanacak bir ilişkisi olacaktır.

Yay Burcu Erkeği

Yay burcu erkeği entelektüeldir. Karşı cinsten de aynı şeyi bekler. Ortak zevklerinin olması onun için çok önemlidir. Duyarlı ve meraklıdır. Fazla merakı bazen karşı tarafı yorabilir. Oldukça cana yakındır. İyi niyetlidir. Dostları onun için çok değerlidir. Arkadaşlarına düşkündür. Hareketsizlik onu sıkar ve boğar. O her zaman hareket halinde olmalıdır. Hayat durağanlık için çok kısadır. Kapalı yerlerde uzun süre kalmayı sevmez. Bir çok konuda bilgisi vardır. Bu onun meraklı yapısından kaynaklanır.

Eleştirmeyi sever ve bazen eleştirileri yakıcı olabilir. Açık sözlüdür. Bazen nerede konuştuğunu unutup söylememesi gereken şeyler söyleyebilir.

Harcamalarına hiç dikkat etmez. Savurgandır. Özgürlüğüne fazla düşkündür. Yalnız zaman geçirmekten de keyif alır.

İlişkilerinde karşı tarafa kolay kolay bağlanamaz. Evlilik onu korkutur. Onlar için güzellikten çok kafaların uyuşması önemlidir. Sohbet edemediği bir insanla asla evlenmez. Bilgili ve kültürlü kadınlardan hoşlanırlar. Yay burcu erkeği bir kadından hoşlandığı zaman bunu göstermekten çekinmez. Ama kısa süre sonra sıkılıp gidebilir. Bu nedenle bir yay burcu erkeğini iyice anlamadan ve o ne istediğine emin olmadan onunla beraber bir yola girmemek gerekir. Fakat yay burcu erkeği severse evlilikten de bağlanmaktan da korkmaz. Çocuklara düşkündür. Ömür boyu mutlu bir evliliği olacaktır.

YORUMLARYorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Bu burçları da inceleyebilirsiniz.