Akrep Burcu
  •  Akrep Burcu
    23 Ekim-21 Kasım
Genel Özellikler

Akrep burcu Plüton gezegeninin etkisi altındadır. Bu gezegen güçlü içgüdülerin yıldızıdır. Akrep burcu insanını yönlendiren en büyük güdü tutkularıdır. Duygularının kontrolünü kolay kolay kaybetmez. Ama kaybetmesi halinde yakınında olmamakta yarar vardır. Zehrinin nerelere ulaşabileceğini asla bilemezsiniz. Aşırıya kaçmaya meyillidirler. Kötü işlerde bile anlamlı başarılar elde edebilir.

Akrebi bu kadar tutkulu yapan şeyin temel sebebi cinselliğidir. Akrep burcu cinselliği kullanmaktan çekinmez. Cinsel arzularının yüksek olması onun gücünün sadece bir tarafını oluşturur. Akrep Zodyak çemberindeki en etkileyici burçtur.

Akrep erkeği çok çapkın bir eştir. Gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirir. Gerçeği bulmak için yola çıktıklarında çevrelerindeki insanlara karşı umursamaz olurlar. Hedeflerine ulaşana kadar kaç kişiyi ezip geçtikleri onlar için önemli değildir. Bu sebeple bilim adamları genelde bu burçtan çıkar. Agresiftir. Ne zaman neye kızacağını bilemezsiniz. Kendine güveni çok yüksektir. Öyle ki ukalalığa kadar varabilir. Ancak onun üzerinde bu ukalalık gibi durmaz. O kadar etkileyici görünür ki kimse ukala olduğunu düşünmez.

Keskin bir zekası vardır. Bu zekasını çevresini zehirlemek için kullanırsa karşısındaki kişinin hiç şansı yoktur. Son derece de cesurdur. Otoriteye inanır. Otorite ona göre fazla zeki olmayan insanları kontrol altında tutmak ve gütmek için gereklidir. İşleri kolay yoldan yapmayı sevmez. Karmaşık işler ona daha ilgi çekici gelir. Bulmaca çözmeye bayılır. Ona göre hayat çok kısadır. Huzur ve rahat içinde geçirilen zamanı dolu dolu yaşayamadığına inanır. İnsanın yaşadığını en iyi hissettiği anların kendi sınırlarını zorladığı anlar olduğunu düşünür. Çevresinde dünya yıkılıyor olsa bile halinden memnundur. Tartışmalar, kavgalar, zaferler ve yenilgiler akrebi canlı tutar. Anlaşma yapmak Akrebe göre değildir. Huzuru sadece yorulduklarında ve artık değişim istediklerinde ararlar. Hayatı deney olarak görürler. Ama asla bir oyun olarak görmezler. Yaptıkları işi çok ciddiye alırlar. Amaçlarını kesin olarak belirlemişlerdir ve ona göre hareket ederler. Amaçlarına giden yolda karşılarına çıkan her şeyle savaşırlar ve yok ederler. Başkalarının planlarını ve entrikalarını bozmayı severler. Kolay kolay kimse bir Akrep burcunu aldatamaz. Çünkü yalan söylendiğini anında fark eder ve intikamını çok acı bir şekilde alır. Bir insana bakınca içinden neler geçtiğini çok rahat anlayabilir ve onu isteklerine uygun şekilde kullanabilir. Birisi özel işlerine burnunu sokmaya kalktığında zehirli iğnesini hiç çekinmeden karşısındakine saplar. Böyle durumlardan nefret eder. Ona göre herkes kendi işine bakmalıdır. Bu durumlar akrebi kibirli ve hesapçı gösterir.

Akrep burcu egoisttir. Ancak bu onlar için zararlı değildir. Aksi takdirde iğnelerini kendilerine batırıp sürekli mutsuz olmaları işten değildir. Bütün bunlar aslında duygusal olduğunu saklamak için takılmış maskelerdir. Akrep insanı da bütün insanlar gibi sevilmek ister. bağımsızlığına düşkündür. Ama bir yandan da yalnız kaldığında acı çeker. Bireysel özgürlüğü savunmasının tek sebebi kendi yalnızlığını bu maskenin altına saklamasıdır. Akrep birisi kendisini sevdiğinde mutlaka şüpheyle yaklaşır. Çünkü kendisinde sevilebilecek ne olduğunu bilmez. Ancak sevildiklerine emin olurlarsa tutkulu ve güçlü aşıklar olacaklardır. Kolay kolay sevmez. Ama sevdiğinde de aşkı kimsenin aşkı ile karşılaştırılamaz. Soylu bir karakteri vardır. Sert görünüşünün altında aslında yumuşak bir insan yatar. Sadece ona nasıl yaklaşacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Çevresinin duygusal problemlerini dinlemeyi sever. Ancak bazen bundan da bunalabilirler. Çevresi tarafından duygusal konularda kendisinden sürekli tavsiye istenmesi onu boğar. Kendi hatalarının farkındadır ve çevresine de kendi tecrübelerinden yola çıkarak tavsiye verir. Akrep burcu gelişimini tamamlayana kadar çok bencildir. Amacına ulaşmak için her şeyi yapar. Zaman zaman gaddar ve sadist olduğu bile düşünülebilir. Kendisine yapılan haksızlığı asla ama asla unutmaz. İntikamını almak için elinden geleni ardına koymaz, türlü entrikalar hazırlayabilir.

Akreplerle beraber yaşamak zordur. Akrep burcu bir çocuk büyütmek aileyi gerçek anlamda yıpratabilir. Evlilikte de kolay insanlar değillerdir. Buna rağmen güçlü ve güvenilirdirler. El attıkları her konuda başarıya ulaşırlar.

Akrep Burcu Kadını

Akrep burcu kadını cazibelidir ve bu cazibesinin de farkındadır. Azimli, akıllı, hırslı ve sezgileri kuvvetli yapısıyla çevresinin dikkatini çeker. Hoş bir mizacı vardır. Alçak gönüllü ve yumuşak başlı görünür ama aslında mağrur ve kibirlidir. Yumuşak başlı olduğunu düşünüp sakın yanılmayın. İğnesini ne zaman sokacağını bilemezsiniz.

Aşırı kıskançtırlar. Sadece ilişkilerde değil, hayatın her alanında kıskançlık gösterirler. Kendi sahip olduklarından daha iyisine sahip olan birisini gördüklerinde kıskanırlar. Dostlukları onlar için çok önemlidir. Çevresinin dostlarıyla çevrili olmasını severler.

Kendisine yalan söylenmesinden nefret ederler. İçgüdülerinin çok kuvvetli olması sebebiyle yalan söylenildiğinde hemen fark ederler ve ortamdan uzaklaşırlar. Dürüsttürler ve aynı dürüstlüğü herkesten beklerler. Doğru bildikleri konularda fikirlerini değiştirmek imkansızdır. Cesurdurlar. Amaçladıklarına ulaşana kadar dur durak bilmezler. Başarısızlığı kabullenemezler. Fazla şüphecidirler. Çevresindeki herkese şüpheyle yaklaşırlar. Kolay kolay kimseye güvenmezler ve kendilerini açmazlar. Mantığıyla hareket etmeyi tercih etse bile aslında çok duygusaldırlar. Yapılanları unutmazlar. İnanılmaz bir hafızaları vardır. Yapılan iyiliği de kötülüğü de aklında tutabilir. Yapılan kötülüğün intikamını er ya da geç mutlaka alır. Çevresindeki kötü niyetli insanların cevabı vermekten asla geri durmaz.

Doğal cazibesiyle karşı cins için daima çekicidir. ilişkilerinde öncelikle sevgi ve saygıya önem verir. Fazla kıskançtır. Partnerini fazlasıyla sahiplenir. Eğer erkek sevgi dolu ve saygılı olursa Akrep kadını eşini mutlu etmek için elinden geleni yapar. Sahiplenme duygusu fazla gelişmiştir ve onun bu hissi üzerine oyun oynamak akıllıca değildir. Akrep kadını aşık olduğu kişiyle ömür boyu mutlu olabilir. Sorumluluk sahibidir. Karşı taraftan görmek istemediği davranışları kendisi asla yapmaz. Çocukları çok sevmez ve çocuk yapmak istemez. Ama yaparsa sorumluluk sahibi, harika bir anne olacaktır.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep burcu erkeği arzulu ve duygusaldır. Aynı zamanda ne kadar duyarlı olduğunu görmek sizi şaşırtabilir. Neşeli ve hareketli görünse bile karamsar bir ruh halinde gezer. Hayatın her türlü zevkine aşırı düşkündür. Özellikle yemeğe, alkollü içeceklere ve cinselliğe düşkünlüğü çok fazladır. Bunlara karşı büyük bir zaafı vardır. Şüphecidir. Kimseye kolay kolay güvenmez.

Maddiyat onun için önemlidir. Çünkü maddi güç kendini güvende hissetmesini sağlar. Eleştirmeyi sever ancak eleştiriye pek de tahammülü yoktur. Açık sözlüdür. Size doğruları söyleyeceği konusunda ona sonsuz güven duyabilirsiniz. Dostlarına çok önem verir. Ama onları da eleştirmekten çekinmez. Ona göre zaten dost acı söyler. Sevdiği kişiler söz konusu olduğunda fedakarlıktan kaçmaz.

Akrep burcu erkeğinin bakışları çok etkileyicidir. Onun gözlerine bakıp da etkilenmeyen birisi yok denecek kadar azdır. Ancak mantığıyla Başaklar Akreplere direnebilir. Bakışları ile ne demek istediğini karşı tarafa çok rahat anlatabilirler. Karşı tarafın da ne düşündüğünü rahatlıkla anlar ve analiz ederler.

İkili ilişkilerinde çok kıskançtırlar. Partnerleriyle gurur duymak isterler. Evlenmeye karar vermeleri çok uzun zaman alır. Çünkü özgürlüklerinin sona ereceğini düşünürler. Ama evlenince tutkulu, sadık ve uyumlu bir eş olacaklar, karşı tarafın bütün isteklerini yerine getirmeye çalışacaklardır. Çocuklarına karşı ise koruyucu ve sevecen bir baba olur.

YORUMLARYorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Bu burçları da inceleyebilirsiniz.