Terazi Burcu
  •  Terazi Burcu
    23 Eylül-22 Ekim
Genel Özellikler

Terazi burcu insanı denge için çabalar. Adalet duygusu çok gelişmiştir. Kendisi bile farkında olmadan bir adalet savaşçısı olabilir. Çelişkili olaylar teraziyi sıkıntıya sokar. Bir çelişkiden kurtulur, diğerine düşer. Terazi burcu dengeyi yakaladığında iyi huylu, cazibeli, sempatik, nazik, hoşgörülü, akıllı, çalışkan, sabırlı bir insan oluverir. Ancak dengeyi bulamamışsa çabuk parlayan, asık ssuratlı, inatçı, tembel, boşboğaz ve sabırsız birine dönüşebilir. Bu değişim için ise yanlış bir kelime ya da sevmedikleri bir insanın varlığı bile yeterli olabilir.

Teraziler içlerinde büyük çelişkiler yaşarlar. Çevrelerinden beklentileri çok yüksektir. Bu beklentileri karşılanmayınca da acı çeker, mutsuz olurlar. Midesinde kelebeklerin uçuşma hissini çok sık yaşarlar. Teraziler tartışmaları severler. Sebepsiz yere, kasten kavga çıkartırlar. Konu onlar için fark etmez. Kavga çıkarmak için muhalif olmayı severler. Genellemelere kızarlar. Genelleme yapmak kavga çıkarmaya davetiye göndermekle aynı şeydir. Kişisel tartışmalardan kaçınırlar. Bunun için fazla narindirler. Sinir sistemleri böyle tartışmaları kaldıramaz. Sanatsal kavgalara karışmak istemezler. Zevkler ve renkler tartışılmaz düsturunu benimsemişlerdir. Zıt bakış açılarındaki insanları uzlaştırmakta ustadır. Kendisi de tartışmalarda uzlaşma yolunu tercih eder. Bunun sebebi ise herkes tarafından sevilme ihtiyacıdır. Gerçek ve adalet savaşçısıdır. Ancak karar vermesi çok zordur. Bütün olasılıkları dikkate alır, bunları ölçer, biçer. Ne zaman ki olaylar artık karar vermesini gerektirir o zaman kararını söyler. Çabuk karar vermeyi sevmez. Öncelikle olabilecek bütün sonuçları düşünmeli ve ona göre bir yol izlemelidir. Çabuk karar veren insanları sevmez.

Uyum ve denge için çabalarlar. Bu da sanata olan yatkınlıklarının sebebidir. Onlar için uyumlu olan şeyler güzeldir. Venüs gezegeni tarafından yönlendirilirler. Bu nedenle de tüm güzelliklere değer verirler. Çağdaş bir zevke sahiptirler. Gösterişli giyinmeye ihtiyaç duymazlar. Doğal bir zarafetleri vardır. Güldüklerinde gözlerinin içi de güler. Evi güzel ve rahat olmalıdır. Uyum konusunda iyi oldukları için evlerini de son derece uyumlu şekilde düzenleyebilirler. Evlerinde birbirine uymayan bir tablo ve halı bile bulamazsınız.

Plan yapmayı sevmezler. Planların sınırlandırıcı şeyler olduğunu düşündükleri için onlardan korkarlar. Hayal kurmayı çok severler. Hayal dünyasına dalıp uzun süre çıkmazlar. Bu sebeple de hatalar yapabilirler. Bir hata yaptıklarında güvenli bir mesafeye çekilip kendilerini dinlerler. Çevrelerinde yaşanan olumsuzlukları anında fark ederler. Bir arkadaşının morali bozuksa bunu bir Teraziden daha kısa sürede fark edebilecek başka bir burç yoktur. Problemlerini kendisi istediği zaman çözerler. Sakin anlarında ise çevrelerindeki insanlara zaman ayırırlar.

İyi bir ev sahibidir. Yemek yapmayı sever. Konuklarını rahat ettirmek onun için çok önemlidir. İlgi alanları çok geniştir. Günlük olaylardan politik konulara kadar geniş bir yelpazede bilgi sahibidir. İnsanlarla bir arada olmaktan keyif alır. Yeni tanıştığı insanlarla bile kısa sürede kaynaşabilir. Karşısındaki insanları dinlemeyi sever. Arkadaşlık onun için önemlidir. Yalnız kalmak en büyük korkusudur. Çevresini ise ihtiyacına göre değiştirebilir.

Terazi Burcu Kadını

Terazi burcu kadını cazibelidir. Onu yirmi metre öteden tanıyabilirsiniz. Duruşunda bile estetik, güzellik ve asalet vardır. Hayat doludur ve çevresiyle uyumludur. Hoş sohbettir ve insanlarla konuşmaktan, fikir alışverişinde bulunmaktan hoşlanır. İyi huyludur. Güzelliklerin kıymetini bilir ve onlardan keyif alır. güzellik anlayışı çok gelişmiştir. kendine has bir tarzı vardır. Modayı takip etmez. Ama her zaman kendine yakışanı giymeyi başarır. Kendi moda anlayışını kendisi yaratır.

Maddiyat terazi kadını için önemlidir. Çünkü güzelliklere ancak maddi gücü olursa erişebileceğini düşünür. Para onun için sadece araçtır. Önemli olan güzellikleri yakınında tutabilmektir. Hiçbir konuda zorlanmayı sevmez. Rahatlık ve keyif yapmak ona göredir. Terazi kadını nasıl tatil yapılacağını en iyi bilen burçlardan biridir. Onunla tatile gittiğinizde dinlenmemiş olarak dönmeniz mümkün değildir. Her şeyin onun için hazırlanmasını ister. Ağır ve gereksiz işlerle uğraşmak istemez. Ona göre kendisi işlerin estetik boyutuyla ilgilenmelidir.

Neşeli, hassas ve duygusaldır. Olayları kendine göre yorumlar. Bu yorumlamayı yaparken de duygularını ön planda tutar. Önemli olan kendisinin ne hissettiğidir. Başkalarının ne düşündüğünü çok umursamaz. Biraz bencillik yapar ama bunu kötü niyetle yapmaz. Özgürlüğüne çok düşkündür. Kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz.

Terazi burcu kadını erkekler tarafından hemen fark edilir. Çünkü çevresinin hemen gözüne batacak bir cazibesi vardır. Terazi kadını sevildiğini bilirse ve buna inanırsa son derece sadık ve şehvetli bir partner olur. İçinde aşk olmayan bir evlilik durumuna kendini asla sokmaz. Sevilmediğini düşündüğü bir ilişkiyi asla devam ettirmez. Sorumsuzluktan hoşlanmaz ve sürekli ilgi bekler. Evlilikte kusursuz bir eştir. Çocuklarına çok düşkün olacaktır. Mutluluğu paylaşmayı iyi bilir. Ancak her zaman onun için ilk sırada gelecek olan eşidir. Kendisi de asla ikinci plana atılmayı kabul edemez. Çocukları olduğu zaman bile sevildiğini ona hissettirmeniz gerekmektedir.

Terazi Burcu Erkeği

Terazi burcu erkekleri kararsızdırlar. Partner seçerken bile bu kararsızlıklarını fark edebilirsiniz. Uzun süre karar vermek için zaman harcarlar. Bu arada bir çok partneri kaçırabilirler. Ancak doğru kişiyi bulduklarında duygusal, romantik, iyi huylu ve yumuşak olurlar.

Toplum içinde aranılan insandırlar. Çünkü hoş sohbettirler. Karşılıklı güven onlar için çok önemlidir. Kendileri dürüsttür. Bu yüzden herkesin öyle olmasını beklerler. Terazi erkeği meraklıdır. Sizin hayatınızı en küçük ayrıntısına kadar öğrenmek isteyecektir. Öğrenemeye her zaman açıktır. Hitabet yeteneği kuvvetlidir. Çevresini de bu şekilde etkiler. Sakinlik ve huzur onun için çok önemlidir. Kavgayı, gürültüyü sevmez. Ani duygusal çıkışlar onu korkutur ve yorar.

Bakımlıdırlar. Güzel giyinirler. Ancak modayı takip etme gereği duymazlar. Kendi moda akımlarını yaratırlar. Temizliğe çok önem verirler. Çevrelerinde bulunan kişilerin de öyle olmasını beklerler.arkadaşları ile sohbet etmekten hoşlanırlar. Çevresiyle fikir alışverişinde bulunmaktan hoşlanırlar. Uzun ve derin sohbetleri severler. Terazi erkeği ile oturup sabaha kadar sıkılmadan sohbet edebilirsiniz. İyi bir dinleyicidir. Aynı zamanda oldukça hassas ve duygusaldırlar.

İkili ilişkilerde karşı cinste zarafet, akıl, mantık ve güzellik arar. Özellikle güzelliklere fazlasıyla düşkün olmalarından dolayı güzellik onlar için olmazsa olmazdır. Sert yapılı kadınlar ya da erkek gibi kadınlar onlara hitap etmez. Aşık olduğunda ateşli ve sadıktır. Sadakat ilişkide en çok önem verdiği şeydir. İlişkileri uzun ömürlüdür. Maymun iştahlı değildir. Evlendiğinde eşine saygısını asla bozmaz. Aynı davranışı karşı taraftan da bekler. İnce ruhlu ve düşünceli bir eş olur. Çocukları çok sever. İyi bir baba olmak için elinden geleni yapar.

YORUMLARYorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Bu burçları da inceleyebilirsiniz.