Aslan Burcu
  •  Aslan Burcu
    23 Temmuz- 22 Ağustos
Genel Özellikler

Aslan burcu enerjinin burcudur. Yaşam gücünü, ihtirası, cesareti ve asaleti bu burç kendi bünyesinde toplamıştır. Yürüyüşünden, hareketlerinden ve sağlam görünüşünden bir aslanı hemen tanıyabilirsiniz. Çok sıcak kalplidir ve hayata karşı çok sağlam bir duruşu vardır. Doğal bir cazibesi vardır. Yaşama sevinci gözlerine yansır. Bu durum da çok çekici görünmesine sebep olur. Böyle özellikleri olan başka bir burç bulunmaz. Hepsinin asil bir görünüşü, aslna gibi cesareti, açık sözlülük özelliği, yaşayan her şeyi sevme yeteneği, iyilikle dolu bir kalbi vardır. Bütün bu özellikleri bünyesinde toplayan tek burç aslan burcudur. Bunlar dışında zaman zaman kibirli davranışlar gösterebilir. Gurur onun için çok önemlidir. İnsanlar üzerinde hakimiyet kurmayı sever. Liderlik özellikleri ile donatılmıştır. Ancak bunu onları korumak içgüdüsü ile yapar. Zaman zaman kendini beğenmiş tavırlar sergileyebilir. Ancak bu yönünü sevdiklerine asla göstermez. Bir Aslanla düşman olmadan size kötü yüzünü göstermeyecektir.

Normal hayatlarında oldukça sakin bir burç olan Aslanlar, bir problemle karşılaştıklarında sakinliklerini kaybederler ve paniğe kapılırlar. Ancak asla paniğe kapıldıklarını dışarıya belli etmezler. Yılmak bilmeyen yapıları ve sonsuz azimleri sayesinde her problemin üstesinden de gelmeyi başarırlar. Çevrelerini iyi inceler ve iyi analiz yaparlar. Bu nedenle de acımasız bir eleştirmendirler. Kendilerini rahatsız eden şeyleri acımasız bir dille ya da acı alaylarla eleştirirler. Bu davranışlarıyla çevresindekileri kırsalar bile umursamazlar. Onlara göre en doğru karar kendi verdikleri karardır. En doğrusunu kendileri biliyordur. Kararlarının hatasız olduğunu düşünürler. Kendilerine sunulan farklı fikirleri kabul etmek istemezler. Çevrelerine öğüt vermeyi de pek bir severler. Karşısındaki kişinin bu öğütlere ihtiyacı olup olmaması önemli değildir. Bunu yaparken niyetleri iyidir. Fakat bazı kişilere bu öğütler kabullenilemeyecek gibi gelebilir. Bu yönleri ile Aslan burçları çevrelerinden tepki toplarlar.

Aslan burçları hükmedici bir burçtur. Onlar ormanların kralıdır. Başkaları üzerinde söz hakları olduğunu düşünürler. Bu da onlarla arkadaş olmayı zorlaştırabilir. Bir yandan da çok duygusaldırlar. Bir aslanı sınamaya kalkmayın. Ondan şüphelendiğinizi ya da onu sınadığınızı anlarsa size beklemediğiniz kadar ters bir tepki verebilir. Ayrıca bunu yapmanız onu çok kıracak ve üzecektir. Sizi şaşırtacak kadar sert bir tepki verebilir. Ama kızgınlığı ve üzüntüsü uzun sürmeyecektir. Çünkü yapısı gereği Aslan burçları iyimserdir. Sevdiği ve kendisini sevdiğini bildiği bir insanı asla ortada bırakmaz.

Sadakat ve dürüstlük onun için çok önemlidir. Sevdiği kişilere büyük sözler verir ve bu sözleri mutlaka tutar. Ona rahatlıkla güvenebilirsiniz. İnsanları tanıma konusunda çocuk kadar saftır. Kötü niyetli insanlar tarafından kullanılabilir. Yalancılar ve sahtekarlar için iyi bir kurbandır. Onun cesaretini ve güvenilirliğini kullanarak aslında girmeyeceği işlere bulaştırılabilir. Sanatla uğraşmayı severler ama iyi sanatla kötü sanatı birbirinden ayırt edemezler. Taklitlere kapılıp gidebilirler. Hatta kendileri de taklit yoluna başvurabilirler. Bu nedenle de çevreleri tarafından ağır eleştirilere maruz kalabilirler.

Aslan insanı esprilidir. Girişken ve konuşkandır. İyi dost olurlar. Onlarla zaman geçirmek keyilidir. Neyin nerede yapılacağını iyi bilirler. Yaşadıkları yeri iyi tanırlar. En güzel yemeklere onlarla gidip, en eğlenceli akşamları onlarla geçirirsiniz. Sanat olaylarını iyi takip ederler.

Çok hırslı olan Aslan burcu oldukça enerjiktir. Bu nedenle de el attığı işlerde başarıyı yakalar. Doğuştan liderlik özelliklerinin olması işleri kendi bildiği şekilde halletme yoluna girmesine sebep olur. Eğer yanlış gittiğini düşündüğü bir şey varsa duruma el koyar ve kendi istediği yola eninde sonunda sokar. Soruna el attığında her şey yolunda gitmeye başlar. Sorumluluk yüklenmekten kaçınmaz. Her şey yolunda gitmeli düşüncesi en zor durumları bile idare etmesine yardımcı olur. Yaptıkları işi büyütmeyi severler. İnsanların yaptığı işin zor olduğunu düşünmesini isterler. Böylece takdir etmeleri gerektiğini fark edeceklerini düşünür. Yaptığı işe yardım teklif ederseniz sinirlenebilirler. Gururları yüzünden asla kabul etmeyeceklerdir. Bu onlara beceremiyorsun demekle aynı şeydir.

Aslan burcundan olan insanların aktif bir hayatı vardır. Asla tembel tembel otururken göremeyeceğiniz bir burçtur. Ancak aslında tembellik yapmayı ve dinlenmeyi onlardan daha iyi bilen bir burç yoktur. Kırılan gururlarını tamir etmek için hile yapabilir hatta yalan söyleyebilirler. Kendilerinden emin olamadıkları zamanlar yok denecek kadar azdır. Ancak böyle bir durum varsa motivasyon eksikliklerinden kaynaklanıyordur.

Aile kurmaya karar verdiklerinde iyi bir eş olurlar. Dürüsttürler ve asla sevgilerini göstermekten çekinmezler. Ancak karşılarındaki kişiyi de aşırı sevgiyle boğmazlar.

Aslan Burcu Kadını

Aslan burcu kadınının mağrur bir duruşu vardır. Kendine güvenini yürüyüşünden anlayabilirsiniz. Dürüsttür, cesurdur. Risk almaktan korkmaz. Aynı zamanda iyi niyetli olduğu için kandırılabilir. Özellikle dürüstlük aslan burcu kadını için olmazsa olmazdır. Karşısındaki kişinin yalan söylediğini anladığı anda bütün ilişkisini keser ve uzaklaşır.

Rol yapmayı sever. Olduğundan farklı görünmeyi rahatlıkla becerebilir. Bunu yapmak ona oyun gibi gelir. Çevresini dişiliğini kullanarak etkilemez. O son derece sempatik ve hoş sohbettir. Bunlar çevresinin ilgisini çekmesi için yeter de artar bile. Enerjisi ve canlılığı zaten ilgi odağı olmasını sağlar. Ayrıca dişiliğini kullanmasına gerek kalmaz.

Yeni insanlar tanımak hoşuna gider. Farklı hayatlar görmek ve öğrenmek onun için ilgi çekicidir. Ama herkesle hemen dost olmaz. Onunla dost olmak zordur. Güvenebileceği insanları ince eleyip sık dokuyarak seçer. Herkesle yakın olmayı sevmez. Bunu da zaman içinde iyi niyetinin suistimal edildiğini öğrendiğinden dolayı istemez. Özgürlüğüne düşkün olan Aslan burcu kadını kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz. Kendine güveni her zaman doğru olanı yapabileceğini düşünmesini sağlar. Gururludur. Çalışmayı çok sever. Bir işe başladığı zaman başarılı olacağı kesindir.

Para biriktirme konusunda çok yetersizdir. Eline geçeni savurup harcar. Sadece kendisine değil, çevresine de harcamaktan hoşlanır. Dış görünüşüne çok dikkat eder. Bu nedenle de en iyisini giyinir, en iyisini yer, en güzel yerlere gider.

Evine bağlı sadık bir eş olur. Çocuklarına hastalık derecesinde düşkün olabilir. Ancak içindeki liderlik ve emretme içgüdüsü nedeniyle sert ve disiplinli bir aile yapısı olur.

Aslan Burcu Erkeği

Aslan burcu erkeği zeki ve sevecen tavırlarını romantiklik ile süsleyebilen bir yapıya sahiptir. İkili ilişkilerde mükemmel bir partnerdir. Sıkıntılı durumlara ılımlı yaklaşıp, pratik zekasıyla sorunları kolayca çözümlemesi onu daha da ilgi çekici yapar. İltifatları ve övgüleri sever. Kolay kolay sinirlenmez. Ama sinirlendiğinde patlama yaşar. Yine de kızgınlığı geçicidir. Kin tutmaz, hemen unutur.

Çevresi tarafından aranılan bir insandır. Hareketli ve neşeli yapısı bulaşıcıdır. Bu nedenle de çevresi tarafından vazgeçilmez bir insan haline gelmiştir. Rahatına düşkündür. Lüks yaşamayı sever. Sosyal aktiviteler ondan sorulur. Bunların planlayıcısı da liderlik yapısı nedeniyle kendisidir. Gezmeyi ve eğlenmeyi çok sever.

Aslan burcu erkeği sorumluluk sahibidir. Ayrıntıları düşünmeyi sever. Başkalarının emri altında çalışmayı hiç sevmez. O yönetici olmak için doğmuştur. Bu işin de hakkını verir. Çevresini çok kolay etkiler. Bir guruptaki en popüler kişiler aslan burcu erkeklerinden çıkar. Çevresine karşı ilgilidir. Sevdiği kişilerin sıkıntılarıyla ilgilenmek onun için çok önemlidir. Arkadaşlarının ve ailesinin sıkıntılarına pratik zekası ile kolayca çözümler bulabilir.

Çok fazla dostu vardır. Girişken yapısı nedeniyle dost edinmek konusunda hiç zorluk çekmez. Romantiktir. Sevdiği zaman gözü hiçbir şeyi görmez. Çok iyi bir aşık olur. Evlilikte ise evine bağlıdır ve evli olmayı sever. Sevecek ve ailesine düşkün bir eş olur.

İş hayatında başarılıdır. Çok cömerttir ama kötü durumlara karşı da mutlaka tedbirini alır. Tasarruf etmeyi sever.

YORUMLARYorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Bu burçları da inceleyebilirsiniz.