Yengeç Burcu
  •  Yengeç Burcu
    22 Haziran-22 Temmuz
Genel Özellikler

Yengeç burçları çelişkili yapıda bir burçtur. Mizah duygusu çok güçlüdür. Gülmeyi de güldürmeyi de sever. Arkadaşlarına çok değer veririler. Çevreleri tarafından da çok sevilirler. Oldukça sempatiktirler. Yardımsever olmaları sevenlerinin fazla olmasının bir diğer sebebidir. Ancak onu yakından tanımayanlar sürekli acı çeken bir ruh hali içinde olduğunu düşünebilirler. Olaylar yengeç burcunu uç noktalarda etkiler. Ya çok sevinirler, ya çok üzülürler. Duygularını uç noktalarda yaşarlar. Bu durum Ay’ın gizemli bir burcunda doğmuş olmalarından kaynaklanır.

Yengeç burcu sorunlarını kendi kendine çözmeyi tercih eder. Bundan dolayı zaman zaman içine kapanık bir tavır sergileyebilir. Burçlar arasındaki en gizemli burç Yengeçtir. Duygularını uçlarda yaşaması diğer insanlar tarafından yadırganabilir. Zira bu kadar karşıtlık insanlara tuhaf gelir. Yengeç burçlarının kendilerini keşfetmesi zaman alır. Kendini anlayamayan ve keşfedemeyen bir yengeç burcu hislerini birbiriyle karıştırabilir. Aşık olmadığı halde aşık olduğunu zannedebilir. Çevresinden çok kolay etkilenen Yengeç burcu kendisine söylenen her şeyi kabullenir. Bir süre sonra da bu düşüncelerin kedisine ait olduğunu bile iddia edebilir.

Tartışmalardan hoşlanmaz. Bu nedenle de çevresinde olan olaylardan kendini zaman zaman soyutlayabilir. İnsanlara itiraz edip tartışma yaratmak istemez. Bu açıdan bakıldığında pek de iyi bir dost olamayabilir. Yengeç burcu Ay tarafından yönetilen bir burçtur. Gizemli oluşu da bundan kaynaklanmaktadır.

Aynı zamanda su grubundan olan yengeç burcu oldukça anaç bir burçtur. Koruyuculuk onun en belirgin özelliklerinden birisidir. Burçlar arasında en insancıl burçtur.

Ruhsal olarak kendisiyle barışıktır. Kendisini olduğu gibi kabullenmiştir. Bu durumunu korumak için de elinden geleni ardına koymaz. Çevresinde bir sorun çıktığında müdahil olmak istemez. Ta ki sorun kendisine de zarar verecek duruma gelene kadar. Aksi halde bir sorunu çözmek için öne çıktığını göremezsiniz. Soruna el atması gerektiğinde ise düşünüp, taktikler geliştirip o şekilde dahil olur. Asla körü körüne hareket ettiğini göremezsiniz. Bu sebeple de elini attığı sorunu kesin çözüme kavuşturur.

Hayatı oldukça planlıdır. Beklenmedik durumlardan kaçınmaya özellikle dikkat eder. Böyle bir durum çıkarsa da tüm dikkatini ona yönlendirip planlarına dahil eder ki sonrasında başına dert açmasın. Hayattaki çabası biraz da yerini sağlama almaktır. Hırslı olduğundan değil sağlamcı olduğundan dolayı bu şekilde davranır. Bir söz vermişse kesinlikle o sözü tutar. Duygusal bir burç olması bunun temel sebebidir.

Cimri değildir fakat eli sıkıdır. Paranın kolay kazanılmadığını bilir. Harcamalarında dikkatlidir. Ancak çevresi ve ailesi için varını yoğunu feda etmeye her zaman hazırdır. Başka insanların sıkıntıları da Yengeç burcunu üzer. Ancak öncelikle başkalarının yardım etmesini bekler. Yardım edilirse müdahale etmez. Ancak yardım gelmezse mutlaka elinden gelen yardımı yapar. İş hayatında hırslı değildir. Küçük şeylerle yetinmeyi bilir. Onun için önemli olan güvende olduğunu bilmesidir. Bir Yengecin kararları genellikle bellidir. Ancak zaman zaman sizi şaşırtabilir. Arka planda çalışmayı sever. Fazla göz önünde olmak ona göre değildir. Arka planda düşüne düşüne hareket ettiğinde yapacağını iyice ölçüp biçmiş demektir. Bu aşamadan sonra ne yaparsanız yapın onu planladığı şeyden vazgeçiremezsiniz. Sürekli kaygılı dolaşan Yengeç burcu soğukkanlı olmayı öğrenmelidir. Onu en çok yoran şey aslında sürekli kaygılı dolaşmasıdır. Bu sebeple yengeçler kuralları severler. Kuralların onları koruduğuna inanırlar. başkalarının deneyimlerinden faydalanmayı da çok iyi bilirler. Bu kadar mantıklı görünen bir burcun bu kadar duygusal olması ve kendisini duygularının yönetmesine izin vermesi ise çok ilginçtir. Yengeç burcu bir insan hakkında ilk görüşte verdiği kararı kolay kolay değiştirmez. Bu sebeple de fazla yanılırlar ve üzülürler. Söyleyeceğiniz yanlış bir kelime onları derinden yaralayabilir. Hatta eleştiriyi bile kolay kolay kabullenemezler. Yengeç burcu çok evcimendir. Bunun ise sebebi evlerinin güvenli bir sığınak olmasıdır. Ailesi onun her şeyidir. Onlar için feda etmeyeceği şey yoktur. Aile yaşantısı çok eğlencelidir. Çünkü yengeç burcunun çok derin bir mizah anlayışı vardır ve hoş sohbettir. İlginin üzerinde olmasını çok sever. Sevilme arzusu yoktur. Ancak saygı görmek ister. Bu istek aslında bütün hareketlerinin temel sebebidir.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını iyi huylu bir mizaca sahiptir. Evini sever ve sahiplenir. Sıcakkanlıdır. Çok iyi bir ev sahibidir. Misafir ağırlamayı sever. Sıcakkanlıdır ve iyi niyetlidir. Oldukça da romantik olan Yengeç burcu kadını bu sebepten dolayı macera arayışına bile girebilir.

Ailesine, evine çok bağlıdır. Gelenek ve göreneklere uymaya çok dikkat eder. Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmez. Oldukça anaç bir yapıdadır. Evini sever, evini idare etmek onun için çok eğlenceli bir uğraştır. İdeal anneler bu burçtan çıkar.

Duygusal olarak çok hassastır. Çevresindeki kötü niyetli kişileri anında fark eder. Bu anlamda sezgileri çok kuvvetlidir ve sezgilerine güvenmeyi de öğrenmiştir. Çok kolay kırılıp, üzülebilir. Çevresindeki insanlarda iyi niyet ve şefkat arar.

Yengeç burcu kadını cömerttir. Ancak har vurup harman savurmaz. Tasarrufu ve para biriktirmeyi de iyi bilir. Maddi olarak güçlü olduğunda kendini daha güvende hisseder. Kendisi hakkında konuşmaktan hoşlanmaz. Ancak başkalarını dinleyip onların sıkıntıları ya da durumları hakkında analiz yapmayı sever. Eleştiriyi kaldıramaz. Olumsuz yönleri olduğunu kabul etmek istemez. Bunlar kendisine söylendiğinde kabullenmekte zorlanır.

İlişkilerinde çok sadıktır. Ama bir o kadar da kıskançtır. Onun için sevgi çok önemlidir. Çok paylaşımcı ve yardımsever olmasına rağmen sevdiği kişinin sevgisini paylaşmayı istemez.

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç erkeği nazik ve dürüsttür. Size asla yalan söylemez. Sizi mutlu etmek için bile olsa bunu yapmayacaktır. Ağırbaşlıdır. Duygusal olarak çok hassastır. Sevgi ve saygı olmadan bir ilişki yürütülemeyeceğini düşünür. Çevresindeki insanlara değer verir ve aynı değeri görmeyi bekler. Yardıma ihtiyaçları olduğunda ilk yardıma koşan burç yengeç burcu erkeğidir. İnsanların zayıf yönlerinden faydalanmaz. Aksine onlara yardımcı olur. Açıklarını kapatmak için elinden geleni yapmaya çalışır.

Yengeç burcu erkeğinin keskin ve pratik zekası analiz yeteneğini çok fazla geliştirmiştir. Sorunları kolayca çözüme kavuşturur. Suyla ilgili her şeyle arası iyidir. yüzmeyi çok sever. Tam bir deniz insanıdır. Duygusal olması nedeniyle birini sevdiği zaman kolay kolay vazgeçmez ve sevdiği kişiye hayatını adayabilir. İlişkilerinde çok sadıktır.

Paraya çok önem verir. Ancak bunu cimrilikten yapmaz. Zor zamanlar için elinde birikmiş parasının olması gerektiğini düşünür. Hatta bu zor zamanları kendisinin değil başkalarının yaşayacağını düşünür ve onlara yardımcı olmak için birikim yapar. Yengeç burcu erkeği dürüsttür. Aynı dürüstlüğü karşısındaki kişilerden de bekler. Kendisine yalan söylenmesinden hiç hoşlanmaz. Yalanını yakaladığı kişilerle bir daha aynı ortamda bulunmamaya çalışır. Evine ve ailesine çok düşkündür. En iyi babalar yengeç burcu erkeğinden çıkar.

YORUMLARYorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Bu burçları da inceleyebilirsiniz.