İkizler Burcu
  •  İkizler Burcu
    21 Mayıs-21 Haziran
Genel Özellikler

Zodyak’taki üçüncü burçtur. İkizler burcu çevresi tarafından imrenilecek bir zekaya sahiptir. Ancak zekasını nasıl ve ne için kullanacağı tahmin edilemez. Çevresinden negatif tepkiler toplayacak şekilde kullanabilir. Ancak o mükemmel zekasıyla aslında oldukça yaratıcı bir işe imza atmaya çoktan başlamıştır.

Oldukça değişken yapıya sahip olan bu burç aynı zamanda çok da sabırsızdır. Güneşin etkisinde kalan bu burç aynı zamanda kararlıdır. İkizler burcu çocuğu yetiştirmek oldukça zordur. İkizler çocuğunun kendini geliştirebilmesi için sınırsız özgürlüğe ihtiyacı olacaktır. Bu sınırsız özgürlük bazen isteklerinin çok fazla olmasına sebep olabilir.

İkizler burcunun ikna yeteneği çok yüksektir. Tartışmalardan ikna yeteneğini kullanarak her zaman haklı çıkabilir. Onun kafasında her şey formüllerle belirlenmiş durumdadır ve her türlü durum için çözüm üretecek bir cevap kafasında mevcuttur. Risk almayı severler. Ancak bunlar aptalca riskler değildir. Zekasının süzgecinden geçirip kafasına yatan işlerde risk alırlar. Spor yapmayı severler ve yaptıklarında da başarılı olurlar. Özellikle kayak, dalgıçlık, ata binme, dağcılık, paraşüt gibi adrenalin içeren sporları severler. Ancak kendilerini mutlaka garantiye almışlardır.

Birden fazla işi aynı anda yürütebilirler. Bu ikizler için kolay hatta zaman zaman eğlenceli bile olabilir. Hayatın çok kısa olduğunu düşünürler. Bundan dolayı birçok şeyi aynı anda yapıp hayatı dolu dolu yaşamayı tercih ederler. Çekicidirler. Liderlik yetenekleri vardır. Neşelidirler ve bulundukları ortama da neşe katarlar. Her zaman iyimser düşünmeyi tercih ederler. Bulundukları ortamda ilgiyi hemen üzerlerine toplarlar. Ancak çevrelerinde entelektüel insanlar bulundururlar. Arkadaşlık kurmak istemedikleri birisi olduğunda asla ona yaklaşamazsınız. Yaşadıkları yerde olan bitenin farkındadırlar. Gündem ile ilgili konularda konuşmayı severler. İşlek zekaları sayesinde yaşanılan olayları analiz etmeyi ve anlamayı çok kolaylıkla başarırlar. Bir konuyla ilgili fikrini anında değiştirebilir ve yeni konuya anında hakim olabilirler. Bu davranışlarıyla bir günlerinin bir günlerini tutmadığını düşündürürler. Aslında burada burcun özelliği olan çift karakterli halleri ortaya çıkar. Bulunduğu ortama anında uyum sağlayabilen ikizler burcu insanlara istediklerini vermeyi ve beklentilerini karşılamayı da çok sever. Ancak her zaman dürüst olduğu söylenemez. Karşısındaki insan yalanlara inanmayı tercih ediyorsa bu onun seçimidir ve ikizler burcu ona istediğini verir. Bunu da çok başarılı bir şekilde yapar. Öyle ki kimse onun rol yaptığını anlayamaz.

Bütün bunlara rağmen ikizler burcu oldukça romantiktir. Hayal kurmayı çok sever ve kurduğu hayallere de inanır. Bu hayalleri gerçekleştirmek için elinden geleni yapar ve bazen gereksiz riskler bile alabilir. Bu risklerin hayatlarında büyük yıkımlara yol açmamasının tek sebebi keskin zekalarıdır. Sürekli yeni şeyler öğrenme tutkusu vardır. Bu nedenle sürekli yeni işlere giriştiğini görebilirsiniz. İkizler kolay kolay başka insanların fikirlerini kabul etmez. Onlara göre kendi zekaları olayları çözmek için yeterlidir. Oldukça meraklıdır. Bu merak yüzünden de zaman zaman sabırsız davranışlar gösterebilir. Dikkatini sürekli farklı farklı işlere yönlendirse de ikizler burcu istediği işi bulunca mükemmel bir şekilde yapar. Çoğu burca göre daha kırılgandır. Kırıldığı ve üzüldüğü zaman bu durumu alkolle ya da ilaçlarla yenmeye çalışır. Ancak her ruh hali gibi bu durum da kısa süre içerisinde geçer. Güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ne kadar üzülürse üzülsün çevresine bu üzüntüsünü belli etmez. Etrafına güçlü bir görüntü vermek onun için çok önemlidir.

Gerçekten aşık olmadıysa duygusuz görünür. Kendisi asla aşık olup olmadığı konusunda ikilemde kalmaz. Duygularının farkındadır. İçinden gelen sesi dinler. Onu şaşırtmak çok zordur. Şaşırsa bile kısa süre içinde etkisinden kurtulur. Mantıklı bir durumun ispatını kabullenemediği için çevresini şaşırtabilir hatta hayal kırıklığına uğratabilir. Hayatında sürekli bir hareket ve değişim ister. Bu durum da çevresindeki insanları yorabilir.

İkizler Burcu Kadını

İkizler burcu kadını neşelidr. Enerjik ve hareketli yapısı ile çevresinin dikkatini üzerine toplar. Ancak karar verme konusunda sıkıntıları vardır. Bu nedenle de herkese mavi boncuk dağıtıyormuş gibi görünebilir. Sürekli fikir değiştirir. Bu nedenle de duygusuz olduğu düşünülebilir. Oysa ki o hayatının her alanında bu şekildedir.

İkizler burcu kadını pratik zekası ve aklı ile çevresine çok çekici görünür. Ancak onu anlamak çok zordur. Sürekli değişen ruh haline ve davranışlarına anlam vermekte zorlanabilirsiniz. Tez canlıdır. Bir işin yapılması gerekiyorsa onu olabilecek en kısa sürede yapmak ister. Hareketli bir yaşam tarzı vardır. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı sever. Farklılıktan hoşlanır. Durağan bir hayat hiç ona göre değildir.

Birden fazla işle aynı anda uğraşabilir. Kendisine vakit ayırmaktan zevk alır. Öyle ki çevresindekiler onu ilgisizlikle suçlayabilir. Ancak kendisi ilgiden çok hoşlanır. Ancak bu şekilde davranırken art niyetli düşünmez. Oldukça iyi niyetlidir. Maddi olarak başkalarına bağımlı yaşamaktan hoşlanmazlar. Özgürlüklerinin kısıtlanması ve emir almak en nefret ettikleri şeydir.

Hayal kurmayı severler ve istedikleri standartlarda yaşamak için ne kadar çalışmaları gerekiyorsa çalışırlar. İkna kabiliyeti yüksektir. Hitabet yeteneği güçlüdür. Çok iyi bir dosttur. İlişkilerinde fedakardırlar ve anlayışlı bir partner olurlar.

İkizler Burcu Erkeği

İkizler burcu erkeği zeki ve naziktir. Oldukça güçlü bir hitabet yeteneğine sahiptir ve bunula cazibesini ortaya koyup çevresini etkiler. Pratik zekası da çok gelişmiştir. Problemleri kolayca çözebilecek cevaplar her zaman kafasında mevcuttur. Ancak bu burcun erkeği aynı zamanda tahmin edilemezdir. Değişken bir yapısı vardır. Neye nasıl tepki vereceği kestirilemez. Bu durum da onu anlamayı çok zorlaştırır. Sürekli ilgi bekleyen bir yapısı vardır ancak aynı ilgiyi karşı tarafa gösterme konusunda cimrilik yapabilir.

Kafasına bir şey koyduysa onu başarmadan durmaz. Özgürlüğüne çok düşkündür. Gereksiz kıskançlıklarla ve kısıtlamalarla onu asla yakınınızda tutamazsınız. Kendi işini kendi yapar ve nerede nasıl davranması gerektiğini bilir. Başkalarından emir almak hiç de ona göre değildir.

İnsanlarla kolayca anlaşır. İnsanlar da o bir şey söylediğinde hitabet yeteneğinin gücünün etkisinde kalırlar ve o ne derse yapmaya çalışırlar. Karşı cins tarafından ilgi çekici bulunur. Oldukça yaratıcıdır. Yeni fikirler üretmeyi çok sever. Maddi konularda da ne zaman nasıl davranacağı belli olmaz. Bazen bokkör olur, bazen ise çok cimri. Ancak parasını idare etmek konusunda iyi değildir. Ay sonunu zorla getirir. Savurgandır ancak bunu kabul etmez.

Duygusala olarak fazla hassas değildir. Bu konulara mantığıyla yaklaşmayı tercih eder. Bunun da sebebi ayrılıkların onu çok üzmesidir. Kırılmamak ve üzülmemek için aşk ilişkilerinde bile mantıklı davranır. Bu konularda oldukça sağlamcıdır. Evinde rahat olmak ister. Fazla disiplin onu boğar. Ancak çok seviyorsa karşısındaki kişiyi kırmamak için uyum sağlamaya çalışabilir ve ilişkisini ya da eviliğini devam ettirir.

YORUMLARYorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Bu burçları da inceleyebilirsiniz.