Boğa Burcu
 •  Boğa Burcu
  20 Nisan-20 Mayıs
Genel Özellikler

Boğa burcu renklilik, zenginlik ve umudun burcudur. Sabırlıdır ve sorumluluk sahibidir. İnsancıl ve sıcakkanlıdır. Onun kadar insancıl başka bir burç bulamazsınız. Aşkın yıldızı olan Venüs tarafından yönetilen boğa burcu maddi varlığına çok bağlıdır. Ancak buradan duygusal olarak zayıf olduğu akla gelmesin. Duygusal olarak da en güçlü olan burçlardan birisidir. Sanatsal yönü güçlüdür. Ancak daha çok bir eleştirmendir. Güzellikten anlar. Hem maddi hem manevi olarak sanat eserlerine gereken değeri vermeyi bilir. Aynı zamanda iyi bir koleksiyoncudur. Güzellikler ilgilisini çeker ve onları biriktirmeyi de sever. Doğaya karşı büyük bir tutkusu vardır. Boş zamanlarında doğa yürüyüşleri yapmaktan, açık havada ağaçlar altında gezmekten çok hoşlanır. Doğa sporları en sevdikleri spor çeşididir.

Ani değişiklikleri sevmezler. Dışarıdan gelen etkilerle hayatlarının değişikliğe girmesi yaşam dengelerini bozar. Belli bir düzenleri vardır. Bu düzenleri bozulunca kendilerini huzursuz hissederler. Belli bir zaman geçip de tekrar dengeye kavuşuncaya kadar bu huzursuzlukları da devam eder. Kendileri değiştirmek istemedikleri sürece her şeyin sonsuza kadar devam edeceğine inanırlar. Bunun sebebi ise çevresine olan güven duygusu ve dayanışmadır. Her değişimde bunların da risk altına girdiğini düşünürler. Ancak boğa burcu aynı zamanda sabırlı, istikrarlı ve dayanıklıdır. Değişimi sevmezler ama onunla nasıl baş edebileceklerini bilirler. Başkalarının korktuğu şeyler boğa burcu için sadece zorlayıcı bir sınavdır. Bütün hayatları tepetaklak olsa bile her şeyi tekrar bir araya getirip bütün hayatını baştan yaratabilirler.

Boğa burcu çevresine zor uyum sağlar. Bu nedenle çoğu zaman uyumsuz bir insan olarak görülebilir. Bu nedenle kesin kuralları olan işlerde çalışmayı severler. Ancak bu risk almayacakları anlamına gelmez. Bir sorun çıktığında cesaret gösterip sorunu çözmek için risk alacak kişiler de yine boğalardır. Bunun sebebi biraz da çevresindekileri korumaktır. Boğa burcu insanı mantığını kullanmayı sevse bile aslında daha çok duyguları tarafından yönlendirilir. Bu nedenle de klasik ve ezberci anlayış hiç ona göre değildir. Bir başarıya ulaşması için duygusal olarak da başarıyı arzu etmesi gerekir. Aksi takdirde amacından çabucak kopabilir ve ilgisi çok çabuk dağılabilir. Aşırı ilgi ve sevgi onlar için ihtiyaçtır. Çocukken bu ilgiyi görmek için çabalarlar. Yetişkin olduklarında ise çaba harcamasalar bile böyle bir beklentileri her zaman vardır.

Sevilmek onların en temel içgüdüsüdür. Karşı cinsle ilgilenseler bile asla ilk adımı atan olmak istemezler. Kendini olayların akışına bırakır ve olacakları seyrederler. Bu durum da genellikle başarıyı getirir. Sinirlendiğiniz zaman çevrenizi şaşırtacak kadar saldırgan olabilirsiniz. O sevgi isteyen sakin boğa gider, yerine karşısında bir matador varmışçasına savaşan bir boğa gelir. Ancak bu kadar sinirlenmesi için bir boğayı gerçekten çok kızdırmak gerekir. Boğa gibi sabırlı bir burcun sabrını sınamak çok da akıllıca değildir. Sabrının sonunda gemileri yakabilir ve geride hiçbir şey kalmamasını umursamaz.

Boğa genellikle sabit fikirlidir. Hayat ona göre belli kuralları olan bir şeydir. Onun için siyah-beyaz vardır. Aradaki renkleri görmeye pek de istekli değildir. Ancak yakın çevresinden sevdiği insanlar ile birlikteyken bu durumu biraz da olsa aşabilir. Pes etmek hiç ona göre değildir. İşlerin istediği gibi gitmemesi onu bazen üzebilir. Pes etmeyi öğrenmesi gerekmektedir. Bunu bilmemesi boğa burcunu çok yorar ve yıpratır. Maddi konularda çok dikkatlidir. Bir yola çıkmadan önce mutlaka riskini hesaplar. Onu yakından tanımayan birisi cimrilikle suçlayabilir. Oysa ki boğa burcu sadece geleceğini düşündüğünden dolayı böyle davranmaktadır.

Boğalar fiziksel olarak oldukça çekicidirler ve bunun da farkındadırlar. Bakımlı olmaya çok dikkat ederler. Bir boğayı asla eski püskü bir kıyafetle ya da kıyafetine uymayan bir ayakkabıyla dolaşırken göremezsiniz. Konuşkandırlar, bulundukları yerde dikkat çekerler. İyi bir dinleyici olmaları sebebiyle çevreleri tarafından aranılan kişilerdir.

Boğa Burcu Kadını

Boğa kadını sessiz, sakin ve mağrurdur. Bu nedenle de etraftan çok dikkat çeker. Hayaller aleminde asla yaşamaz. Her zaman gerçekçidir ve olaylar üzerinde mantığını kullanmayı sever. Aynı zamanda otoriteridir. İstemediği bir davranış kendisine yapıldığında çok sert tepkiler verebilir. Girdiği ortamlarda hemen dikkat çekerler.

Boğa kadınının önünde bir hedef varsa hedefi ile onun arasında sakın durmayın. Hedefine ulaşmak için sizi ezip geçmekten hiç çekinmeyeceklerdir. Ancak asla ve asla sadakatsizlik yapmazlar. Alışkanlıkları vardır ve onlardan kolay vazgeçmezler. Duygusal olarak hassas ve kırılgan bir yapıdadırlar. Birini sevdikleri zaman o kişi için elinden geleni hatta fazlasını yapmaya çalışırlar. Dışarından bakılınca soğuk ve gururlu bir duruşları olmasına rağmen aslında çok çabuk kırılan bir kalbe sahiptirler. Sadakatsizliği affetmezler. Çalışkandırlar. Onlara bir iş verin ve karşısına geçip seyredin. Boğa kadınının işi halletmek için ürettiği fikirlere hayran kalabilirsiniz. Öyle ya da böyle sizin için o işi çözeceklerdir.

Maddi olarak rahat olmak onlar için çok önemlidir. Ancak kazanç kesin değilse kendini riske atmayı sevmez. Çevresine karşı yardımsever ve yumuşak kalplidir.

Aşk ilişkilerinde sevgi ve saygı onun için ilk sırada gelir. Sadık bir eş olur. Yemek yapma ve sanatsal işlerle uğraşmayı sever. Evine düşkündür. Orayı bir saray haline getirmek için uğraşır. Konfor onun için çok önemlidir. Huzursuzluğu sevmez. Evi onun için huzur bulabileceği bir yer olmalıdır.

Boğa Burcu Erkeği

Boğa burcu erkeği inatçı ve çalışkandır. Oldukça hareketli olmasına rağmen bu hareketliliği heyecanlı bir hareketlilik değildir. Dışarıdan bakıldığında bir o kadar sakin görünür. Ancak boğa erkeğini kızdırmamaya dikkat edilmelidir. Kızınca çok inatçı olur ve asla fikrini değiştirmez.

Boğa burcu erkeği ile evlenen kadın çok şanslıdır. Boğa erkeği evine bağlıdır ve çok anlayışlı, uyumlu bir eştir. Eşine ve çocuklarına çok bağlıdır. Çocuklarıyla arkadaş olabilir. Ancak bir o kadar da baba figürü olabilir. Tatlı-sert yapısı sayesinde gereken disiplini de sağlamayı başarır. İşine çok düşkündür ancak evini işi için asla ikinci plana atmaz. İkisine de yetecek enerjisi her zaman vardır. Oldukça sağlıklı görünmesine rağmen aslında hassas bir yapıya sahiptir.

Boğa erkeği oldukça yakışıklı ya da çekicidir. Karşı cinsin her zaman ilgilisi çeker. Sadık bir sevgili ve fedakar bir aşıktır. Para onun için önemlidir. Aslında önemli olan para değil lüks ve konfordur. Bunları da para ile elde edebileceğini bildiğinden paraya önem veriyormuş gibi algılanır. Yakın çevresine karşı cömerttir. Ancak gereksiz harcamalar yapmaz. En sadık dostlar boğa erkeklerinden çıkar.

YORUMLAR


 •  serhat3470 yazdı:

  Bende orjinal boğayım,keşke yapmasaydım dediğim çok şey vardır,kırıp döktükten sonra .Ayrıca yazmamış,boğa yemek yemeyi çok sever ama güzel yemek yemeyi.Yemekte seçiciyimdir bu da ( özellikle köyde ) maalesef kibir olarak algılandı.
  15.11.2020 23:58:43
 •  mavi_ruyam yazdı:

  katliyrm
  24.03.2017 01:45:10
 •  komagene06 yazdı:

  Aynen katılıyorum ve boğanın sabrını sınamayın, pire için yorgan yakacak kadar gözü karadır. Kızdığım için parçaladığım telefon sayısını ben hatırlamıyorum. Ben kendime sakin güç diyorum. Atom bombası gibi, mekanizmayı harekete geçirmezseniz sorun yok. Fitili ateşlenirse patlamasını gören bir daha göremeyebilir.
  18.08.2016 08:39:20

Yorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Bu burçları da inceleyebilirsiniz.