Balık Burcu
  •  Balık Burcu
    19 Şubat-20 Mart
Genel Özellikler

Yönetici gezegeni Neptün’dür. Neptün gezegeni bu burca yüksek bir sezgi gücü, duyguları derinden hissetme yeteneği, çevreye uyum sağlayabilme ve hayal kurabilme özelliklerini vermiştir. Böylece ortaya Zodyak’ın en hassas burcu çıkmıştır.

Balık burçları dış dünyayı duyguları sayesinde algılar. Balık insanı bu kadar duygusal olunca fazla üzülür haliyle. Ancak balık burcu çevreye de çok iyi uyum sağlar. Üzülmemek için de yaşadığı çevreye uyum sağlayacaktır. Bunu yapamadığı zaman ise derin bir karamsarlığa düşebilir. İyi niyetli, yumuşak ve merhametlidir. Dışardan bakılınca sakin ve karamsar görünen balığın aslında çok renkli bir iç dünyası vardır. Hayalleri onun için gerçektir. Hayal dünyasında geçirdiği zaman onun için gerçekten yaşadığı zamanlardır.

Balık burcunun sezgileri çok gelişmiştir. Hayaller aleminden gerçeklere döndüğünde yaşayacaklarına onu hazırlayan da sezgileri olur. Sezgileri onu yaşamın sert yollarından korur. Koruyamadığında ise Balıklar rahatlıkla hayal dünyalarına geri dönebilir ve olumsuzlukları dışarıda bırakabilirler. Ancak bazen bu gerçeklerden kaçma dürtüsü onları alkole ya da uyuşturucuya itebilir. Balık kuşkucudur. Her zaman daha büyük balıklar olduğunu ve yem olabileceğini düşünür. Bir akvaryumda yaşıyor olsa bile bundan korkar. Balıklar bazen kendi kendilerini bile kandırırlar. Bu nedenle de başkalarını kandırmayı gayet normal görürler.

Güzel sanatlara, özellikle edebiyata yetenekleri vardır. Bu kadar duygusal ve hayal dünyası bu kadar geniş bir burcun zaten edebi olarak yetenekli olmaması ilginç olurdu. Balık burcu insanı endişelidir. Bu nedenle de hemen karamsarlığa düşebilir. Bu üzüntüleri uzun sürerse psikolojik hastalıklara ya da sindirim sorunlarına yol açabilir. Balık burcunun hayal dünyasında daima güzellikler vardır. Konuşması yumuşak ve akıcıdır. Hayattaki güzel şeylerden, renklerden, müzikten ve lüksten hoşlanır.

Çok romantiktir. İyi bir sevgili olur. Sevdiği kişiyi gözünde yüceltir. Onun kötü yönlerini asla görmez. Aştan gözü kör olur, kulağı sağır. Hayal kırıklığına uğrarsa aşkı biter ve gerçekleri görür. Ancak kısa süre sonra tekrar büyük bir aşka sever. Biraz şıpsevdidir. Balık burçları konuşkandırlar. Her konuyla ilgili anlatacak bir hikayeleri vardır. Konuşmalarındaki tatlılık insanları çevresine toplamasını sağlar. Dinlenilmediğini hissettiğinde hayallerine geri dalarlar. Bayağı arzuları yoktur. Onların arzuları çok daha yaratıcı öğeler içermektedir. Balıklar düşüncelerini açıkladıklarında heyecan yaratmak isterler. yaratıcılıklarını mesleki açıdan kullanmayı başardıklarında mesleklerinde yükselebilirler. En mutlu balıklar sanatla uğraşan balıklardır.

Balık Burcu Kadını

Balık burcu kadını hırslı, tuttuğunu koparan bir yapıdadır. Ancak bu özellikler ona iticilik katmaz. Çünkü aynı zamanda çekici, sempatik ve iyi huyludur. Duygusal ve romantik tavırlarıyla dikkatleri üzerine toplar. Evine bağlıdır ve kendi alanında vakit geçirmekten hoşlanır. Evinde kendini huzurlu ve rahat hisseder.

Sezgileri çok kuvvetlidir. Siz siz olun bir Balık kadınına yalan söylemeye ya da onu aldatmaya kalkmayın. Anında farkına varacaktır ve çok üzülecektir. Üzülünce hırslı yapısı ortaya çıkar ve olacakları kendisi bile değiştiremez. Güzel olan şeyleri severler. Rahatlarına düşkündürler. Evlerini çok rahat ve kolay kullanılabilecek gibi döşerler. Asla gereksiz ve çirkin görünecek bir eşya almazlar.

Çevresinin dikkati her zaman üzerinde olsun ister. Sanata düşkündür. Bu nedenle de ince ruhludur. Kendisiyle gurur duyar. Kıskanç bir yapıdadır. Her zaman en iyi olmak ister. istediği şeye ulaşmak için elinden gelen çabayı sarf eder. giyimine ve bakımlı olmaya özen gösterir. Toplum içinde de dikkat çeker. Sadece bu özellikleriyle değil neşeli ve hareketli tavırlarıyla da dikkatleri üzerinde toplar.

Balık burcu kadını çekicidir. bu nedenle de karşı cinsin ilgisini daima üzerinde toplamayı başarır. Güzel ve zariftir. Aşk onun için önemlidir. Duygusal bir kişiliği vardır. Hislerini derinden yaşar. Daima hayalindeki aşka ulaşmak ister. sevildiğine inandığı zaman sadık ve tutkulu bir partner olur. Aşk onun için yaşama amacı haline gelebilir. İlişkisinde çok fedakardır. Beraber olduğu kişiyi kıskanır ve fazla sahiplenir. Evliliğe yatkındır. Çocuklarına ve eşine bağlı olur.

Balık Burcu Erkeği

Balık burcu erkeği nazik ve iyimserdir. İlişkide çok uyumludur. Hayalperest yapısı sayesinde kimsenin aklına gelmeyecek sürprizlerle sizi şaşırtabilir. Umursamaz tavırları çevresinde yaşanan olaylardan fazla etkilenmemesine sebep olur. Düzenli bir hayat ona göre değildir. Sorumluluk almaktan kaçar. Başına buyruk yaşamaktan zevk alır.

İnsanlara kolay güvenir. Kendisi art niyetli olmadığı için karşısından da bunu göreceğini düşünmez. İş konusunda pratiktir. Bu nedenle de başarılı olur.

Balık burcu erkeği aşık olduğu kadına aynı zamanda hayran olmak ister. Zaten hayranlık duymadığı bir kadına aşık da olmaz. Duygusal ve anlayışlıdır. Sevdiği kadını mutlu etmek için elinden geleni yapacak, zengin hayal gücünün ona sunduğu fikirleri kullanacak ve çeşitli romantizm oyunları yapacaktır. Sanatçı ruhludur, bu nedenle de güzelliğe çok önem verir. Aşk onun için çok önemlidir. Hayallerindeki kişiyi bulduğuna inanırsa sadık bir eş olur. Aksi takdirde yeni maceralar aramaktan geri durmayacaktır.

Balık burcu erkeği onun hassas yapısını, kişiliğini ve duygularını anlayan biriyle birlikte olursa ömrünün sonuna kadar mutlu olur. Eşine ve çocuklarına çok düşkün, sadık, düşünceli olacaktır.

YORUMLARYorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Bu burçları da inceleyebilirsiniz.