Kova Burcu
  •  Kova Burcu
    20 Ocak-18 Şubat
Genel Özellikler

Kova burcu Uranüs gezegeninin etkisi altındadır. Bu nedenle kovalar arkadaş canlısı ve uyumlu insanlardır. Ancak ne zaman ne yapacakları da belli olmaz. Kova karşıtlıkların burcudur. Karakterinde bile bir çok zıtlık vardır. Olaylara diğer insanlar gibi tepki vermez. Değişim, yenilik ve macera arayışı hayatı boyunca devam eder. Aslında dengeli bir kişiliği olan Kova’nın dengesi çabuk bozulur. Bu durumlarda aşırılığa kaçan davranışlarda bulunabilir. İçinde bulunduğu durumu beğenmiyorsa onu değiştirir ve kendi istediği şekle sokar. Siz siz olun, bir Kovaya asla baskı yapmayın. Bunu yapmaya çalışmanız onun için savaş ilanıdır. Baskıya karşı olan savaştan asla kaçmaz.

Kova burçları abartılı duyguları sevmez ve onlardan korkar. Aklını kullanarak kontrol edemeyeceği durumlara düşmekten kaçınır. Böyle durumlara düştüğünde ise arkasına bile bakmadan kaçar. Çok zekidir. Tehlike anlarında bu zekası daha da keskin hale gelir. Kova burçları taraf tutmayı sevmez. Olaylara dışardan bakıp ona göre düşünür. Bir kova burcu eğer bir şeyi görmek istemiyorsa görmez. Genellikle iyi, anlayışlı ve yardımsever olan Kovanın damarına basmamaya dikkat edin. Zekasını sizin açıklarınızı yakalamak ve canınızı yakmak için kullanabilir. Ona kötü davrandığınızda size asla anında tepki vermeyecektir. Ancak yaptıklarınızı biriktirir ve günü geldiğinde size aynısını yaparak sizi cezalandırır.

Kova burçlarının idealleri çok büyüktür. İnsanlığın nasıl olması gerektiği konusunda ütopik fikirleri vardır. Maddiyat onlar için pek anlam ifade etmez. İdeallerini kendi kendine uygulamaya geldiğinde su koyverir. İnsanlara yardım etme konusunda çok isteklidir ama bunu yapması istenildiğinde kendi belirlediği görevleri yapmayı bile unutur. Ancak Kova bireysel düşünmez. İdeallerini gerçekleştirmezse içine kapanık birisi haline gelir. Kendine dört duvar örer ve onun içinde yaşar. Bu duvarlar ise egoizmden oluşmuştur. Kendini korumak için bu yolu bulmuştur. Kovalar karşısındaki kişiyi bireysel olarak düşünmez. Onun için sen yoktur. Ben ve biz vardır. Empati konusunda zayıftırlar.

Kova burçları dostluğa çok önem verir. Onlara göre herkes birbiriyle iyi geçinebilmeli ve dost olabilmelidir.

Aşkı tehlike olarak algılarlar. Aşksız bir dünyanın daha az karmaşık olacağını düşünürler. Mantıkları ve duyguları arasında gidip gelen kovaların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Bu nedenle de hayatlarında aşka yer ayıran kovalar nadir görülür. Aşk onlar için ikinci plandadır. Önce idealleri gelir. İşleri, özgürlükleri aşktan önce gelir. Kova burçları duygularını pek açığa vuramazlar. Bu konuda oldukça çekingen yapıdadırlar. Bir ayrılık yaşadıklarında bile asla gözyaşlarını göremezsiniz.

Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadını özgürlüğüne düşkündür. Kararlı ve beceriklidir. Ancak oldukça değişken bir yapısı vardır. Çevresi tarafından aranan ve fikri önemsenen bir arkadaştır. Zaten Kova kadını da dostluğa çok önem verir. Neşeli ve keyifli kişiliği de insanlarla arkadaş olmasını kolaylaştırır.

Güçlü bir karakteri vardır. Sorunlarına mantıklı ve akılcı çözümler bulur. Bulduğu çözümler aynı zamanda pratik zekasının ürünüdür. Çalışkandır ve giriştiği işlerde başarılı olur.

Para harcamayı çok sever. Savurgandır. Para biriktirmek onun için dünyadaki açlığı yok etmekten daha zordur. Kova kadını kısıtlanmayı sevmez. Bu şekilde yürüyecek beraberliklerden kendini uzak tutar. Zor bir insandır. Ancak kafa yapısının uyuştuğu bir erkekle mutlu olabilir. Karşısındakinin iyi niyetinden şüphesi olduğu anda arkasını dönüp gider.

Kova kadını sevdiği zaman mükemmel bir partner olur. İlişkiyi eğlenceli hale getirmek için elinden geleni yapar. Dürüst ve güvenilirdir. Çevresine karşı isteklerini söylerken açık ve nettir. Duygusal olarak hassas bir yapısı vardır. Değişikliği ve farklılığı sever. Her sene aynı yerde tatil yapmak hiç de ona göre değildir. İlişkisini de değişik ve aktif tutmak için çaba harcar. Sevdiği zaman her şeyini paylaşır. İyi bir partner olur. Evinde zaman geçirmeyi sever. Onunla hayat çok daha eğlenceli geçecektir. Düşünceli bir anne olacaktır.

Kova Burcu Erkeği

Kova burcu erkeği nazik ve iyimserdir. Özgürlüğüne de fazlasıyla düşkündür. Çok yönlü bir yapısı vardır. Aslında bunun sebebi onun kişiliğinin zor anlaşılır nitelikte olmasından kaynaklanmaktadır. Duygularını kolay kolay belli etmez. Hoş ve neşeli kişiliği arkadaş ortamlarının aranılan kişisi olmasını sağlar.

Pratik ve çalışkandır. Kendi işini yaparsa daha mutlu olur. Değişiklik ve farklılık onu aktif tutar. Hareketli bir yaşantısı vardır. Bu yaşantı onun mutlu ve enerjik kalması için gereklidir. Mükemmeliyetçidir. Asla azla yetinmez. Yeni insanlarla tanışmak ve onların hayatları hakkında bilgi sahibi olmak hoşuna gider. Çevresi ile fikir alışverişinde bulunmayı sever. Ancak sürekli aynı şeylerle uğraşmaya başlayınca sıkılır ve başka yönlere yönelir. Dürüstlüğü ve güvenirliği ile çevresinde dikkat çeker.

Kova burcu erkeği ikili ilişkilerinde tutkulu bir aşık olur. Beraber olduğu kişi ile aynı zamanda arkadaş olur. Akıllı ve kişilikli kadınlardan hoşlanır. Hem duygusal olarak kendisini tatmin edecek, hem de düşüncelerini paylaşabileceği bir partner arar. Sevdiği zaman düşünceli bir partner olur. Evliliğe yatkındır. Kova burcu erkeği karşısındakini iyi algılayabilen bir yapıya sahiptir. Severse eşini mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Sadık bir eş ve çocuklarıyla arkadaş olabilen bir baba olacaktır. Ancak bağımsızlığına düşkün olduğu için çevresi tarafından evliliğe pek de uygun olmadığını düşündürecektir.

YORUMLARYorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Bu burçları da inceleyebilirsiniz.