Oğlak Burcu
  •  Oğlak Burcu
    22 Aralık- 19 Ocak
Genel Özellikler

Oğlak burcu Satürn gezegeninin etkisi altındadır. Satürn güneş etrafında turunu 29 yıl 167 günde tamamlar. Bu nedenle de Oğlak burçlarının ilk 30 yılı kendini aramakla geçer. İlk 30 yıl kendinden emin halinden eser yoktur. Bu durum da onu tehlikeli bir hale sokar. 30 yaşından sonra ise hayatı daha fazla ciddiye alır. Mesleki başarılarını da duygusal tatminlerini de 30 yaşından sonra yaşar.

Dışarından bakınca kendinden emin, güçlü, sarsılmaz ve mesafeli görünen Oğlaklar içinde sevilmeye, ilgiye açtır. Çok hassastırlar. Ancak duygularını göstermekte çok zorlanırlar. Ruhunda kopan fırtınaları dışarıdan baktığınızda asla anlayamazsınız. Oğlak burçları titizdir. Hayatı fazlasıyla ciddiye alırlar. Güvenilir insanlardır. Bir söz vermişlerse o sözü yerine getirmek için çabalarlar. Yalan söylemekten nefret ederler. Bunları hayatlarından uzak tutmak için çabalamalarına da gerek yoktur. Kendilerini yalan söyleyecekleri durumlara düşürmezler. İkiyüzlülük ise onlara göre şeytanlıkla eş anlamlıdır. Ona göre ideal insan doğruyu söyleyen, değerleri olan ve doğal olan insandır.

İşleri derinlemesine incelemeyi severler. Yüzeysellik, yapaylık ve taklitçilikten nefret ederler. Oğlak burçları dışarıdan sıkıcı görünebilir. Kendisi de bunun farkındadır. Bunu fark ettiği anda oğlak burçları bir anda işi mizaha vurup kendiyle de dalga geçebilir. Çevresindeki insanlar da bu acı dilden nasibini alır. Lafını esirgemez o. Bu sebeple de çevresinden tepki gördüğü çok olur.

Oğlak burçları çok sabırlıdır. Ancak karşısındakinin mantıksız bir davranışını gördüğü zaman da acımadan eleştirir. Pek şanslı bir burç değildir. Zaten kendisi de şansa pek fazla inanmaz. O ne elde edecekse çalışarak elde edeceğini, çabalamadan bir şey ele geçiremeyeceğini düşünür. Kendi kendine koyduğu sınırlar vardır. Bazen bu sınırlar kendisini bile rahatsız eder. Ama çok nadir o sınırları aşacak davranışlarda bulunur. Zamanı en verimli kullanan burçtur. Sorunlarını halletmek için zamanı kullanır. Planlar yapar. Azmi ve sabrı sayesinde de bu planları zamana yayıp güzelce planını gerçekleştirir. Bunu iş hayatında olduğu kadar aşk hayatında da kullanır. Oğlak yaptığı işleri titizlikle yapar. Onun için hataya yer yoktur. Bu durum onun biraz kibirli olmasından kaynaklanır. Dünyayı savaştan, anarşiden ve ahlaki çöküntüden kurtaracak olan kişi büyük ihtimalle bu burçtan çıkacaktır. Bir karar vermesi gerektiğinde asla acele etmez. Önce konuya iyice hakim olur, öğrenmesi gerekenleri öğrenir, hata payını neredeyse sıfıra düşürür, ancak ondan sonra karar verir. Verdiği karara itiraz edildiğinde ise sinirlenebilir. Bunun sebebi başkalarının eleştirilerine tahammülü olmamasındandır.

Bir Oğlakla anlaşmak istiyorsanız onun aklına ve mantığına hitap etmelisiniz. Aptallıklara karşı hoşgörüsü yoktur. Ne yaparsanız yapın ama ona karşı çıkmayın. Fikrini değiştirmesini istiyorsanız bunu çok zekice yapmanız gerekir. Bırakın fikri kendisi buldu zannetsin. Oğlak size hafifçe gülümsediyse artık sorun kalmadı demektir. Ona yaklaşmak hiç de kolay değildir. Ancak yaklaştığınızda göreceksiniz ki o aslında nazik ve hoşsohbet birisi. Onunla arkadaş olduğunuzda anlarsınız ki bütün burçlar arasından en çok güvenebileceğiniz kişi Oğlak burcudur.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadını hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüsttür. Güçlü olmak onun için olması gereken bir durumdur. Buna ulaşmak için de elinden gelen her şeyi yapar. Bilgili ve kültürlü olmak da güçlü olmak kadar önemlidir. Bütün bunların yanı sıra karamsardır. Her zaman olabilecek en kötü şeyi düşünür ve bu duruma düşmemek için uğraşır.Çevresine ördüğü bir duvar vardır. İnsanların ona kolayca ulaşmasına asla izin vermez. Çevresine karşı güvensizdir. Birine güvenmesi uzun zaman alır. Hareketleri her zaman ölçülüdür.

Maddi konularda çok tutumludur. Öyle ki çevresi tarafından cimrilik olarak algılanabilir. Oysa ki o sadece kendini güçlü hissetmeyi seviyordur.

Kendilerini geliştirmek için çok çalışırlar. Bilgi birikimleri çok fazladır. Nezaket onlar için çok önemlidir. İş konusunda el atıp da beceremeyecekleri şey yok gibidir. Çünkü mantıklarına uymayan işleri yapmaya kalkışmazlar. Oğlak burcu kadınları mantıklı ve gerçekçidir. Bu nedenle de olaylar karşısında hızlı ve doğru kararları vermeyi başarırlar.

Sevdikleri erkeği aşırı sahiplenirler. Onlar için karşı cinste nezaket ve dürüstlük çok önemlidir. Partnerini özenle seçmeye çalışır. Her şeyin kendi istediği gibi olmasını ve yürümesini ister. Beraber olduğu kişi ile sosyal aktivitelere katılmaktan hoşlanır. Evlendiğinde iyi bir eş olacaktır. Çocuklarına karşı sevecen ve neşeli bir anne olur. Ancak aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle çocukları büyüdüğünde sıkıntılar çıkabilir. Yine de mantığıyla davrandığında durumu idare etmesini bilecektir.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkeği çalışkan ve azimlidir. Onu etkilemek istiyorsanız mantıklı ve akıllı davranmalısınız. Aynı zamanda oldukça sevecen bir burçtur. Maddiyata düşkündür. Zaten nasıl para kazanılacağını da iyi bilir. Önüne çıkan fırsatları asla kaçırmaz. Gözü her zaman açıktır. Tutumludur ve tasarrufu sever. Güvenilir, kurallı ve disiplinlidir. Hayatının her alanında da bu disiplini görmek ister. Ona göre yaşadığı hayat bile belli bir disipline sahip olmalıdır.

Olaylara şüpheci yaklaşır. Kendi mantık süzgecinden geçmemiş her şey onun içinde şüphe uyandırır. Soğukkanlıdır. Duygularını dışarıdan anlamanız mümkün değildir. Kendini size açıp duygularını göstermesi için zamana ihtiyacı vardır. Dostluk onun için çok önemlidir. Dostlarını dikkatle şeçer. Asla karşısındaki kişiyi incelemeden dost edinmez. Kendi kendine belirlediği kuralları vardır. Bu kuralların dışına çıkmak istemez.

Oğlak burcu erkeği özgür ruhludur. Kısıtlanmaktan ve yönlendirilmekten hoşlanmaz. Ancak kişiliğine uygun kadını bulduğunda mutlu olur. Sevdiği zaman sadık ve kıskanç bir partner olur. Daha çok akıllı, mantıklı, bakımlı, kendi ayakları üstünde durabilen ve ne istediğini bilen kadınları beğenir. İlişkileri uzun sürelidir. Çünkü zaten mantığına uymayan bir ilişkiye hiç başlamaz. Evlilik için uygun bir kişiliği vardır. İdeal bir eş ve baba olur. Çocuklarını iyi bir şekilde yetiştirmek için elinden geleni yapacaktır.

YORUMLARYorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

Bu burçları da inceleyebilirsiniz.