Paylaşımlar
 •  ruhusarisinolankiz paylaştı:

  Doğru Türkçe

  Arkadaşlar zaman zaman dikkatimi çekiyor da burada yaptığınız birtakım yorumlarda Türkçe'yi mahvediyorsunuz. Bu soru-cevap formunda rahatsız edici bir hâl almaya başladı. Bende daha fazla sessiz kalamadım. Özellikle tm öğrencisi olarak üzerinde durduğum, önem verdiğim bir mevzudur bu. Q harfi Türkçe'de olmayan bir harf iken, g yahut ğ yerine kullanılması hem hiç hoş hemde hiç doğru değil. Sevgili site yönetimininde bu konuda hassas davranmasını bekliyorum. Sizleride düzgün Türkçe konuşup, yazmaya davet ediyorum.

  Tarayıcıdan gönderildi.
  FALDİYARI | 13.01.2015 13:38:21
  beğeni yok

YORUMLAR • Evet haklısınız arkadaşlar Türkçemiz gerçekten kötüye gidiyor.. öncelikle ben kendimi eleştirebilirim artık düzgün konuşup yazamıyorum çünkü uzun zamandır kitap okumuyorum bu da çok etkiliyor beni...

  Tarayıcıdan gönderildi.
  20.01.2015 15:35:14
  beğeni yok teşekkür yok

 • sayın üyemiz, bu konuda size katılıyoruz. ben de faldiyari.com da görevime yeni başladım ve işimin önemli bir bölümü bu tür yazım yanlışlarını düzeltmek ve ilgilileri ikaz etmek olacak. Ancak her ne kadar konu başlıkları ve içerikleri yönetim onayından geçse de yorumlar için aynı durum söz konusu değildir. bu konuda da sizin gibi bütün üyelerimizin duyarlı davranacağına inanıyoruz. ilginize teşekkür ederiz.

  Tarayıcıdan gönderildi.
  13.01.2015 13:48:53
  beğeni yok teşekkür yok

Yorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR