Paylaşımlar
 •  faldiyari paylaştı:

  fallar kopyala yapıştır, otomatik bakılıyor, aynı sonuc geliyor gibi söylemlere dair açıklama

  Değerli üyelerimiz,

  Bazı üyelerimizin iyi niyetle, bazı kimselerin ise kötü niyetle konu başlığında belirtilen veya buna benzer düşüncelere hasıl olmaları, bazı kimselerin ise işi daha da ilerleterek özel mesaj yoluyla sitemiz hakkında bu tür iftiralarda bulunarak üyelerimizi başka platform ya da kişilere yönlendirmeye çalışmalarından dolayı bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettik.

  Konunun başında hatırlatmak isteriz ki; özel mesaj ya da yapılan yorumlardan yola çıkılarak uğranılabilecek maddi ya da manevi zararlardan sitemiz sorumlu değildir.

  Asıl konuya dönersek;

  Üyelerimize iletilen fal sonuçlarında bire bir aynı cümlelerin olduğu doğrudur. Ancak bu durum, falların kopyala-yapıştır olmasından ya da otomatik bakılmasından dolayı değildir. Yorumcularımız fincanlarınıza ya da isim-anne adı-doğum tarihi, seçtiğiniz kartlar gibi bilgilere bakarak yorumlarını yazarlarken, kendilerine bugüne kadar bakılmış olan fallarda geçen cümlelerin bulunduğu bir veri tabanından öneriler sunulur. Bu tıpkı, google' da arama yaparken aradığınız kelime ile benzer sonuçların listelenmesi gibi çalışan bir sistemdir. Eğer yorumcunun o an kurmak istediği cümlenin anlamını karşılayan bir cümle daha önce kullanıldıysa, yorumcumuz o cümleyi baştan yazmak yerine bu önerilerden faydalanır. Dolayısıyla daha önceki fal sonucunuzdaki bir cümle, daha sonra bakılan bir falda da karşınıza çıkabilmektedir.

  Neden böyle bir sistem kullandığımızı ise şöyle açıklayalım: Sitemizde günde on binlerce fal bakılmaktadır ve bütün sonuçların en geç 20 ila 30 dakika arasında gönderilmesi hedeflenmektedir. Eğer yorumcular bütün yorumlarını en baştan yazmaya çalışırlarsa takdir edersiniz ki; sizlere bu sonuçları bu sürede göndermemiz imkansızdır.

  Özetle, sizlere daha iyi ve hızlı bir hizmet verebilmek için böyle bir çözüm üretmiş bulunmaktayız.

  Bu tür yorumlarda bulunan kötü niyetli kişilerden de bunu ispatlamalarını rica ederiz. Zira, yukarıda açıklandığı üzere yorumlarda bir ya da daha fazla aynı cümle olması ihtimali vardır. Ancak teknik sorunlardan kaynaklananlar hariç, bire bir aynı yorumun gönderilmesi söz konusu değildir.

  Lütfen bu tür söylemlere itibar etmeyiniz.

  Bu konu ile ilgili aklınıza takılan başka sorular var ise bu başlık altından sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde cevaplamaya çalışacağız.

  Saygılarımızla, faldiyari.com ekibi...

  Edit : Yukarıda anlatılan yöntemde bazı değişikliklere gidilmek zorunda kalınmıştır. Detaylı bilgiyi sıkça sorulan sorular bölümünde bulabilirsiniz.
  SSS bölümü için tıklayın: http://www.faldiyari.com/index/sikca-sorulan-sorular

  Tarayıcıdan gönderildi.
  FALDİYARI | 23.02.2015 03:22:41
  beğeni yok

YORUMLARYorum yapabilmek için Üye Olun ya da Giriş Yapın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR